Vekil Akbulut' konuşmasında "

Tarih boyunca istiklal ve bağımsızlığını, milli birlik ve bütünlüğünü her şeyin üstünde tutan, bu uğurda büyük bedeller ödeyen milletimiz, hiçbir zaman esaret altında yaşamayı kabul etmemiş, canından kıymetli bildiği kutsal vatan topraklarını, canı ve kanı pahasına korumuştur.

Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları tüm imkansızlıklara rağmen  milletimizden aldıkları güç ve destek ile tüm dünyaya  birlik ve beraberlik ruhunu, azim ve kararlığı, vatan sevgisini  ‘Çanakkale Geçilmez’ diyerek  destansı bir zaferi tarih sayfasına altın harflerle yazdırmışlardır.

Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasında önemli bir mihenk taşı olan  Çanakkale Zaferi, tarihimizin en onur verici, en önemli savaşlarından birisi olmuştur.  Tüm işgal devletlerine Türk Ulusunun bölünmez bütünlüğünü kabul ettirmiştir.

Dünyada bir emsali daha bulunmayan, büyük fedakarlıklarla kazanılmış  18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Gününü kutluyor,  Atatürk ve silah arkadaşlarını  bu zaferde ve Kurtuluş Savaşında  Cumhuriyetimizin kurulmasında canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle, minnetle ve  şükranla anıyorum.

Bu vesile ile  şehitlerimizin bize emanet ettiği bu toprakları ve cumhuriyetimizi sonsuza kadar koruyup,  kollayacağımızı bir kez daha yineliyor, selam ve saygılar sunuyorum." dedi.

Editör: Alihan Akın