CHP Burdur Merkez İlçe Başkanı Sıdıka Oğuzkan bugün yaptığı basın açıklamasında adeta ateş püskürttü. İşte o açıklama..

Bugün 5 Aralık Kadın Hakları Günü... Bugün, Atatürk Devrimleri'nin en önemlilerinden birisinin, kadınlara seçme ve seçilme hakkı tanınmasının yıl dönümü.

Ben doğmadan 37 yıl önce bu hak bana tanınmış ve doğduktan 49 yıl sonra bu hakkım elimden alınmıştır. Böylesine önemli bir günde bir Kadın Siyasetçi olarak maruz kaldığım duruma dikkat çekmek istiyorum.

Siyasette kazanmakta var kaybetmekte AMA SEÇİM KAZANMAK ADINA PARTİLİM OLDUĞUNU İDDİA EDENLER TARAFINDAN aşağılanmak, küçümsenmek, hor görülmek siyasetin anlayışında yoktur. AYRICA , BENİM KAYBETMEM İÇİN BELEDİYE BAŞKANI BAŞTA OLMAK ÜZERE, SEÇİLMİŞ YÖNETİCELER TARAFINDAN, BEN DAHİL TÜM ÜYELERE YAPILAN BASKILAR GEREK BENİM GEREKSE DEMOKRASİYE İNANAN TÜM HERKESİN ÜZÜLMESİNE, YIPRANMASINA VE EN ÖNEMLİSİ DE HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRAMASINA SEBEP OLMUŞTUR. İŞTE BU YÜZDEN öncelikle mahallelerde üyelerimizin ve partimizin yıpranmaması için mahalle seçimlerinde delege adayı çıkarmamaya karar verdim. Bu benim elimden gelebilecek ve artık 'durun' diyebileceğim ilk adımımdı. SEÇİMİN KAZANANI VE KAYBEDENİ OLSUN İSTEMEDİM. NE BİZ KAZANDIK NE DE KENDİNİ ÖZEL GÖREN DİĞERLERİ.

11.11.2019-01.12.2019 TARİHİ ÖNCESİ NASIL MI AŞAGILANDIK ?

Dediler ki ; Sen ilçe başkanı olamazsın, giyim kuşamın bize uymuyor. Dedim ki ' BEN KÖYDE ŞALVARIMI GİYERİM, PAZAR TEZGAHIMDA EŞOFMANI MI, PROTOKOLDE DE NASIL GİYİNECEĞİMİ BİLİRİM ' YIKILMADIM.

Dediler ki : senin akademik eğitim bize uymuyor. Dedim ki 'benim ATATÜRK sevdam, parti sevdam, insan sevdam sizinle aynı diplomada olamaz.' YIKILMADIM.

Dediler ki : ' bu yönetim de, bu parti de ak saçlılar gitmeli dedim ki ; 'siz uyurken bu ak saçlılar sokak sokak dolaştı.' YIKILMADIM.

Dediler ki : ' bu parti arabasını bizden habersiz alamazsın, bizden habersiz çalışamazsın. dedim ki ' ben partimin için kendi arabamı kullanırım ama yine de çalışırım ' YIKILMADIM.

Dediler ki ; ' oğlu AKP çadırlarındaydı' dedim ki ' ben partim uğruna ne evladımı ne de başkasını tanımam' dedim YIKILMADIM.

Dediler ki ; ' GÜL AKP için çalıştı ' dedim ki ' bana herşeyi diyebilirsiniz ama bunu diyemezsiniz ' YIKILMADIM.

ÖTELEDİLER ÖTEKİLEŞTİRDİLER YIKILMADIM.

Bunun gibi akla gelmedik olaylarla beni ve yönetimimi yıkmaya çalıştılar ama biz tüm seçimlerde mahalle mahalle, köy köy dolaşıp partimiz için çalıştık. Ve yine bunlara pabuç bırakmamak için yeniden aday olduk.

11.11.2019 -01.12.2019 TARİHİ arasında NELER Mİ YAŞADIK ?

- Belediye Başkanı, Genel Başkanımızın tüm uyarılarına rağmen Partimizi dizayn etmeye çalıştı, direndim YIKILMADIM

- Seçilmişlerin, seçtiklerimizin son 4 yıldır biat etmemiz nedeniyle bizle rövanşı başladı. YIKILMADIM.

- Tüm seçimlerde belediyede çalışan işçi kardeşlerimiz parti önünde mesailerini tamamlamıştır. Özellikle eskiden kardeş olarak gördüğüm kültür müdürü,genel seçimlerde İYİ PARTİ adına çalıştığını duyduğum ( sayın vekilimizden duyduğum ) ama kendisine asla yakıştıramadıklarımın orda olmasına YIKILMADIM. O an anladım ki benim rakibim sevgili diğer aday değildi. Benim rakibim Belediyenin imkanlarını çıkarlarıyla kullananların gücüydü YIKILMADIM.

Sayın vekilimiz bu sürece seyirci kaldı. YIKILMADIM.

İl başkanı bu sürece seyirci kaldı. YIKILMADIM.

AMA ;

- Üyelerimizin demokrasi şenliğiyle oy verememesine YIKILDIM. Bana ve yönetime oy vermemelerine üzülmezdim. Ama baskı ile oy kullanmalarına YIKILDIM. PARTİM DEMOKRASİYİ KAYBETTİ YIKILDIM.

-Can yoldaşım arkadaşımın BANA destek verdiği için oğlunun dükkandan atılmasına YIKILDIM. ( süreç savcılık aşamasındadır bu nedenle isim veremiyorum )

- İL BAŞKANIMIN EN YAKINININ 'KAHVEDE GARSON olarak çalışandan ilçe başkanı olmaz ' şeklinde söylemini duydum. İŞTE EKMEĞİMİ KÜÇÜMSEYENLERE KARŞI YIKILDIM. İşimle aşımla dalga geçenler, Lafa gelince işçi emekçi diyenler, sözde demokratlar! ekonomik zorluklar çektiğim doğrudur. Ben ailemi ayakta tutmak adına garsonda olurum, pazarcı da olurum. Namusumla para kazandığım için mi ilçe başkanlığına yakışmıyorum ? Hiçbir menfaatim olmadığı için mi ilçe başkanı olamıyorum ? Belediye den ayrı bir maaş almadığım için mi başkan olamıyorum ? Kumandalı oyuncak olmam birileri gibi dediğim için mi başkanlığa yakıştırılmıyorum? Bir ailenin maddi sıkıntı çekmesini en iyi anlayacak kişi de sizsiniz. Ama bir seçim uğruna bu söylemi kendinize yakıştırdınız. İşçiyle emekçiyle dalga geçenler, küçümseyenler Nasıl ilerde milletvekili olacak adayınız için işçilerden emekçilerden oy isteyeceksiniz ? Sayın İl başkanım bunu duyup sustunuz mu ? Yoksa her zamanki gibi yalanlayacak mısınız ?

- BUGÜN ATATÜRK'ÜN TÜRKİYESİNDE VE ATATÜRK'ÜN PARTİSİNDE BİLE BU DEVRİMİ SİNDİREMEYEN HALA DAHA GÖZÜ YAŞLI GÜÇSÜZ KADINLAR İSTEYEN SEÇİLME HAKLARINI ONURLARINI KIRARAK ALAN, KONTENJANLARDA KADINLARI YOK SAYAN ZİHNİYETLER NEDENİYLE SEÇİLME HAKKIM ELİMDEN ALINMIŞTIR.

BEN BUYUM İŞTE SEVGİLİ DOSTLAR, NE DÜN NE DE YARIN PARTİMDEN VAZGEÇMEYECEĞİM. YÖNETİMDE OLMADIĞIM ZAMANDA DA YEREL VE GENEL SEÇİMLERDE,REFERANDUM VE ANAYASA OYLAMALARINDA, CUMHURİYET MİTİNGLERİNDE EN AĞIR SİYASİ EYLEMLERDE BAHANE YARATMADAN HEP SAHADAYDIM YİNE OLACAĞIM. SIRADAN BİR ÜYE İKEN KİMSEYE BATMAZSINIZ. AMA İLÇE BAŞKANI OLACAĞINIZ ZAMAN YAPTIKLARINIZ UNUTULUR, İŞİNİZLE AŞINIZLA DALGA GEÇİLİR. BU SÜREÇTEN ANLADIĞIM BUDUR. BİR İNSAN OLARAK BİR PARTİLİNİZ OLARAK TARAFIMA SON YAPILANLAR KABUL EDEBİLECEĞİM ŞEYLER DEĞİLDİR. Onurumu kırdılar o nedenle adaylıktan çekiliyorum. Bilginize sunarım.

DÜN OLDUĞU GİBİ BUGÜNDE HASAN HÜSEYİN'İN DİZELERİYLE DİRENİYOR, ONUN DİZELERİYLE YARAMIZI SARIYOR, İNSANLIĞIMIZI ONUN SESİYLE HAYKIRIYOR VE ONUN GÜLÜŞÜYLE YÜRÜYORUZ HAKSIZLIKLARIN ÜSTÜNE ÜSTÜNE ;

ekmeği bol eyledik

acıyı bal eyledik

sıratı yol eyledik

geldik bugüne

ekilir ekin geliriz

ezilir un geliriz

bir gider bin geliriz

beni vurmak kurtuluş mu.

CHP İLÇE BAŞKANI SIDIKA OĞUZKAN