Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Konferans Salonunda gerçekleştirilen genel kurulda; TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabi Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Ziya Altunyaldız, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, TOBB Başkanı RifatHisarcıklıoğlu, OSBÜK Başkanı Memiş Kütükçü’nün yanı sıra Türkiye’deki OSB’lerin başkanları ve OSBÜK delegeleri yer aldı.

Türkiye’deki 391 Organize Sanayi Bölgesinin çatı kurulu olan OSBÜK’te Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükçü 21. Olağan Genel Kurulda güven tazeleyerek, başkan seçildi.

“GÜNCEL TALEPLERİMİZİ İLETTİK”

BUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik, genel kurul sonrasında yaptığı değerlendirmede Burdur’daki OSB’lerle ilgili talepleri ilettiklerini belirterek; “Genel Kurulda ilimizdeki OSB’ler hakkında güncel durumları paylaştık. İkili iletişimler ve karşılıklı görüş alışverişlerinde bulunduk. Taleplerimizi ilettik. Bakan Yardımcımız Sayın Hasan Büyükdede ve Birlik Başkanımız Sayın RifatHisarcıklıoğlu ile görüştük. OSB’lerimizin genişleme taleplerini ve yeni OSB alanları hakkında görüşlerimizi OSBÜK genel kurulu vesilesiyle iletmiş olduk. OSB’lerimizi üretim üssü olarak geliştirmeye devam ediyoruz. Güven tazeleyen Memiş Kütükçü başkanımızı tebrik ediyorum. OSBÜK’ün 21. Olağan Genel Kurulu başta ülkemizin iş dünyası olmak üzere tüm Türkiye’ye hayırlı olsun” dedi.