Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavı 4 Haziran Pazar günü gerçekleştirilecek. İki oturum şeklinde gerçekleşecek sınavda, birinci oturum saat 09.30’da, ikinci oturum 11.30’da başlayacak.

Burdur’da 3109 Öğrenci Ter Dökecek

Burdur il genelinde LGS için 80 sınav merkezinde toplam 3109 öğrencimiz güzel bir okul hayalini gerçekleştirmek için ter dökecek.

LGS Kaç Dakika, Kaç Soru?

İki oturumlu sınavda, birinci oturumda öğrencilere Türkçe, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi ile yabancı dil derslerinden toplam 50 soru sorulacak ve 75 dakika yanıtlama süresi verilecek.

İkinci oturumda ise öğrencilere matematik ve fen bilimleri derslerinden toplam 40 soru sorulacak ve öğrencilerin yanıtlaması için 80 dakika süreleri olacak.

Birinci oturumda öğrencilere Türkçe, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile Yabancı Dil derslerinden toplam 50 soru sorulacak ve 75 dakika yanıtlama süresi verilecek. İkinci oturumda ise öğrencilere Matematik ve Fen Bilimleri derslerinden toplam 40 soru sorulacak ve öğrencilerin yanıtlaması için 80 dakika süreleri olacak.

LGS Sınav Yerleri Nasıl Öğrenilebilir?

Milli Eğitim Bakanlığının internet sitesinde yer alan duyuruya göre, LGS kapsamındaki merkezi sınava girecek öğrenciler, sınav merkezi, bina, salon ve sıra bilgilerine Bakanlığın "http://www.meb.gov.tr/" internet adresi ve e-Okul üzerinden ulaşabilecek.