19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Kutlamaları kortej yürüyüşü ile başladı. Köprübaşı mevkiinden başlayan kortej yürüyüşünde CHP Burdur Milletvekili İzzet Akbulut, CHP Gençlik kolları ve Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz eşliğinde, Burdur’da yaşayan vatandaşlar marşlar söylerek konser alanına yürüdü. Daha sonra saat 21.00’da Şeker Meydanı’nda sanatçı Deha Bilimlier, konser vererek coşkuyu yükseltti.

Burdur’daki gençlerin yoğun ilgi gösterdiği konserde Deha Bilimlier, şarkılarıyla konsere katılanları eğlendirmeye devam ederken, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, sanatçı Deha Bilimler’e çiçek ve hediye takdiminde bulundu.

Konserde konuşma yapan Başkan Ercengiz, “19 Mayıs 1919 Bu ulusun vatan topraklarına dönmesi için atılmış en büyük adım. Minnettarız, çok şey borçluyuz. Bir Bandırma vapuru ile başlayan maceramız ilelebet sonsuza kadar sürecek. Ulu Önder Atatürk ‘bütün ümidim gençliktedir’ diyor. O yüzden bütün ümidimiz sizsiniz. Gençliğinizin kıymetini bilin. Sizleri seviyoruz. Hepinizin bayramını yürekten kutluyorum. Bu ülke size emanet. Ülkemizin kıymetini, gençliğinizin kıymetini, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kıymetini bilin.” dedi.

Konuşmaların ardından şarkılarını söylemeye devam eden Deha Bilimler, meydandaki kalabalığı eğlendirirken vatandaşlarda sanatçı Bilimler’e eşlik ederek gönüllerince eğlendi.