AK Parti Burdur Milletvekilleri Adem Korkmaz ve Mustafa Oğuz, Devlet Su İşleri Genel Müdürü Akif Balta'yı ziyaret etti. Yapılan ziyaretle alakalı detayları paylaşan Korkmaz, Burdur ve Bucak içme suyu sorunu ile ilgili yapılan görüşme detaylarını paylaştı. 11 Temmuz Perşembe günü Ankara’da Genel Müdür Balta'nın da katılımı ile geniş kapsamlı bir buluşmanın Ankara'da yapılacağını söyledi. 

Korkmaz yaptığı paylaşımda;

Milletvekili kardeşim Mustafa Oğuz ile birlikte Devlet Su İşleri Genel Müdürü Sayın Akif Balta’yı ziyaret ettik.

Ziyaretimiz sırasında Burdur ilimizdeki DSİ yatırımlarını ele aldık. İlimizde onlarca proje halihazırda devam etmekte ve tamamlanan projeler bir bir hayata geçmektedir. 

Ayrıca ziyaretimizde, Burdur il merkezi ve Bucak ilçemizin içme suyu sorunlarını da masaya yatırarak, içme suyu konusunun kalıcı çözümlerle karşılanması için farklı seçenekleri değerlendirdik.

Bu konuda, 11 Temmuz Perşembe günü Ankara’da Genel Müdürümüzün riyasetinde geniş katılımlı bir toplantı gerçekleştireceğiz. Bu toplantıda DSİ’nin hazırladığı projeleri ve alternatifleri değerlendirerek gerekli kararları alıp hızla yatırıma başlayacağız.

İlimizin her sorununun çözümünde olduğu gibi, içme suyu konusunun da kalıcı olarak çözümlenmesi için gerekli inisiyatifi alarak çözümler üretmeye devam ediyoruz.

Burdur bizim ve biz de Burdur’umuza layık hizmetleri gerçekleştirmek için çalışıyoruz

Editör: SELÇUK ÖÇAL