Burdur Belediyesi İtfaiyesi Sel ve Su Baskınlarına Karşı Teyakkuzda

Burdur Belediyesi İtfaiye Müdürü Mehmet Ali Ballak, iklimsel değişikliklere bağlı olarak yağış rejiminde meydana gelen değişmeler sonucunda Burdur'da yaşanabilecek aşırı yağışlar sonucu sel ve su baskınlarına karşı itfaiye müdürlüğünün önlemlerini alarak teyakkuz halinde olduğunu açıkladı.

Ballak, yaptığı açıklamada, "İtfaiye müdürlüğümüz envanterinde 17 adet dalgıç pompa, 14 adet motopomp, 1'i 100 KW, 2'si 10 KW olmak üzere 8 adet jeneratör ile bölgenin en iyileri arasındadır. İtfaiye Müdürlüğümüz Burdur'da, bölgemizde ihtiyaç olması halinde ülkemizin her noktasında meydana gelebilecek sel ve su baskınlarına müdahale edebilecek durumdadır." dedi.

Ballak, itfaiyenin sel ve su baskınlarına müdahale konusunda gerekli tüm donanıma sahip olduğunu belirterek, "İtfaiye ekiplerimiz, olası sel ve su baskınlarına karşı 7/24 teyakkuz halinde olup ekiplerimiz, sel ve su baskınları durumunda vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini korumak için gerekli tüm müdahaleleri yapacaktır." ifadelerini kullandı.

Ballak, vatandaşları da sel ve su baskınlarına karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı. Ballak, "Vatandaşlarımız, sel ve su baskınlarına karşı hazırlıklı olmalı, gerekli tedbirleri almalıdır." dedi.