Konsere gelen binlerce seyirci, Kolpa’nın şarkılarıyla coşarken, bu yıl ilki düzenlenen Mermer ve Salep Festivali’nin açılış konuşmasını yapan Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, “Bugün burada sadece bir festival gerçekleştirmiyoruz, bugün burada bir arada kardeşliğimizin ve beraberliğimizin asla bozulmayacağının mesajını veriyoruz. Bucak’ta hayat var diyerek çıktığımız bu yolda salebiyle, inciriyle, mermeriyle, doğasıyla ve insanlarıyla biz Bucak’ız, bizler Bucaklıyız. Biz hep birlikte kardeşçe ve el ele bu birlikteliğimizi sağlayacak ve devam ettireceğiz. Bucak’ta ayrım yok, kutuplaşma yok. Yaptığımız çalışmalarla, hayata geçirdiğimiz projelerle Türkiye’de örnek alınan bir ilçe haline geldik. Bundan sonra da devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Ak Parti Burdur Milletvekili Mustafa Oğuz da yaptığı konuşmada “Bucak Belediyemizin düzenlediği bu festivalde bir arada olmaktan dolayı çok mutluyum. Ak Belediyeciliğin en güzel örneği burasıdır. Emrullah Abimle,Emrullah Başkanımla biz bir yola çıktık, ve güzel projeler gerçekleştirdik. Bundan sonra da Bucak için el ele çalışmaya devam edeceğiz.Hepinize iyi eğlenceler diliyorum” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Kolpa grubuna hediyeleri de takdim edildi.

Sevilen şarkılarıyla sahnede güzel anlar yaşatan Kolpa grubu konserin son bölümünde şarkılarını yağmur altında söyledi. Yağmura rağmen alanı terk etmeyen seyirciler, muhteşem bir gece yaşadı.