Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ; "Serviscilerimizin gider kalemleri artarken servis ücretlerini talebimiz üzerine 1.100 tl’den 900 TL’ye düşürerek öğrenci velilerimizin yanında yer alan başta kooperatif başkanımız Fatih Yıldız ve yönetim kurulu üyeleri olmak üzere tüm kadirşinas servisçi esnafımıza teşekkür ediyorum. Varolsunlar." dedi.

Bucak Servisçiler Kooperatifi Başkanı Fatih Yıldız, yaptığı açıklamada ise ,”Çok kıymetli öğrenci velilerimiz, 2023-2024 eğitim-öğretim yılı 11 Eylül 2023 Pazartesi günü itibarıyla başladı. Yeni eğitim-öğretim yılımızın hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz.

Sizin de yakından takip ettiğiniz üzere yeni dönemde servis ücretleri kamuoyunda 1.100 TL olarak telaffuz edildi. Ancak Bucak Belediye Başkanımız Sayın Emrullah Ünal ile yaptığımız istişare toplantısında, Belediye Başkanımızın da servis ücretlerinde indirim yapılması talebi üzerine her ne kadar asgari ücret artışı ve akaryakıttan, sigorta ücretlerine kadar servisçi esnafımızın gider kalemlerinde büyük artışlar yaşansa da imkanlarımızı vatandaşlarımız için zorlayarak bu giderlerimizi velilerimize en az düzeyde yansıtma kararı aldık.

Bu çerçevede öğrenci velilerimizin ekonomik şartlarını da göz önünde bulundurarak, servis ücretlerinde indirim yaparak servis ücretlerini 31 Aralık 2023 yılı sonuna kadar 900 TL olarak belirledik. Yılbaşından sonra ise servis araçlarımızın günün şartlarına göre artan maliyetleri de göz önünde bulundurularak fiyatlarda güncelleme yapılabilecektir.” ifadelerini kullandı.