“ÇİFTÇİLERİMİZE İLAVE PRİM ÖDEMESİ YAPILACAK”

Başkan Bilal Özel yaptığı açıklamada, “Üretimin desteklenmesi, gelirin arttırılması kapsamında devletimizin ilgili kurumlarında çalışmalar devam etmektedir. Bu kapsamda Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) Bucak ilçe merkezinde bulunan şube müdürlüğünde hububat alımı yapılacaktır.

‌ ÇKS kaydı olan üreticilere kaliteye göre 0,10 kuruş (buğday da +1000 TL prim/ton, arpa da +500 TL prim/ton) ilave prim ödemesi yapılacaktır. Ürünlerini TMO dışında bir yere örneğin; tüccar, sanayici ve kooperatiflere satabilecek olan üreticilerde ürünlerini TMO'ya verenlerin yararlandığı fark ödemesinden yararlanacaktır.” ifadelerini kullandı.

“BU YIL REKOLTE GÜZEL SEVİYEDE”

Bucak ilçesinde yapılan arazi kontrollerinde bu sezonun güzel sonuçlar ortaya koyduğunu ifade eden Başkan Özel, “İlçemizde yapılan arazi kontrollerinde doygunluk, dolgunluk, rekolte açısından bölgemizin mahsullerinin bu sezon güzel sonuçlar ortaya koyduğu gözlemlenmiştir. Bölgesel bazlı Septoria yaprak lekesi hastalığı ve sarı pas olarak bilinen Puccinia striiformis fungusu ile mücadele yapılmıştır. Haziran ayı içerisinde ilçemizde hasatlar başlayacak olup, hasarlarını gerçekleştirecek üreticilerimize bol bereketli bir sezon dileriz.” Temennisinde bulundu.