Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, deprem bölgesinden döner dönmez belediye yöneticileriyle bir araya geldi. Afşin, Elbistan, Kahramanmaraş, Nurdağı, Islahiye, Kırıkhan ve Belende ekiplerle birlikte sahada yardım çalışmalarına katılan Başkan Ünal, bölgedeki son durumu belediye yöneticileri ile paylaştı.

“ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPACAĞIZ”

Başkan yardımcısı Doç.Dr.Oğuzhan Erdoğan ve birim müdürleri ile toplantı gerçekleştiren Ünal, “Bölgede göründüğünden çok daha ciddi bir yıkım var. Türkiye’nin bu süreci en hızlı şekilde atlatması için üzerimize düşeni yapacağız. Bölgeye, takviye ekiplerimizle hızlı bir şekilde giderek koordine olduk. Hatay Defne’ye kurduğumuz Aşevi’nde, günlük 1-2 bin öğüne kadar yemek çıkarıyoruz”.dedi.

“BUCAK HALKINA TEŞEKKÜR EDERİM”

Deprem bölgesindeki her yerde yaraları sarmak için sizler de burada şu ana kadar canla başla çalıştınız. Gönüllü olarak yardım çalışmalarına katılan Bucak halkına, tüm belediye yöneticileri ve personelimize çok teşekkür ederim. Bölgedeki yaraları sarmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

DEPREM KONUSUNDA HAREKETE GEÇİLİYOR

Başkan Ünal, hem deprem bölgesinde uygulanacak uzun süreli bir eylem planı hazırlanması hem de Bucak’ımıza gelen depremzedelere barınma ile psikolojik destek verilmesi konularında ekibiyle istişarelerde bulundu. Türkiye’nin, Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremden sonra artık net bir şekilde ders çıkarması gerektiğini belirten Başkan Ünal, Bucak’ta gerçekleşebilecek olası bir depremde aynı olumsuz senaryonun yaşanmaması adına gerekli çalışmalar için en kısa sürede harekete geçileceğini vurguladı.