Başkan Özel açıklamasında “Hasat mevsiminin yaklaştığı şu günlerde milli servetimizi ve doğal güzelliklerimizi korumaya yönelik yangınlara karşı duyarlı olmaya davet ediyorum. Gıdaya erişim üreticilerimiz kadar tüketicilerimizi de yakından ilgilendirmektedir. Hububat hasadı başlamadan ilgili kurumlar gerekli tedbirleri almalıdır. Hasadın yaklaştığı son günlerde yangınlara karşı dikkatli olalım. Özellikle yol kenarı olan alanlarda sigara izmaritleri, cam ürünleri ve yakıcı maddelere karşı dikkatli olmalıyız.” ifadelerini kullandı.

TÜM KURUMLAR ÖNLEMLERİNİ ALMALI

Tüm kurumların yangına karşı önlemleri almasının altını çizen Başkan Bilal Özel, “Belediyelerimizin İtfaiye Müdürlükleri gerekli hazırlıklar yapmalı, olası yangın ihtimallerine karşılık da kamu kurum ve kuruluşlarına ait greyderler / personelleri teyakkuzda olmadır. Burdur bölgemiz için CK Akdeniz elektrik şirketi ana hatlar ve ayrımcı hatlarda gerekli bakımları kontrol ettirip gerekli tedbirleri almalıdır. Çiftçilerimiz önceki yıllarda olduğu gibi traktörlerini ve sabanlarını bu hasat sezonu öncesi hazır tutmalıdır.” şeklinde ifade etti.

Başkan Bilal Özel, 2022-2023 üretim sezonunun finali olan hasat sezonunun tüm üreticilere, afetlerden uzak, bol ve bereketli olmasını diledi.