Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, seçim çalışmaları kapsamında Halk Pazarı’nı ziyaret ederek pazarcı esnafı ve vatandaşlarla görüştü. Ziyarette Başkan Ercengiz’e eşi Hülya Ercengiz, CHP Burdur Milletvekili İzzet Akbulut, CHP Burdur Merkez İlçe Başkanı İlyas Divarcı ve il genel ve belediye meclis üyeleri eşlik etti. 


Ürettiği ürünleri pazarda satmaya çalışan pazar esnafı, kendileriyle sohbet eden Başkan Ercengiz’e ürünlerini satamamaktan dolayı çok zor durumda olduklarını söyledi. Yüksek maliyetlerle üretim yapmaya çalıştıklarını belirten üretici, yılı çok büyük bir zararla kapatacağının altını çizerek üretim için aldığı krediyi bile ödeyemediğini belirtti. Her geçen gün hayat pahalılığının arttığını, mazot ve gübre alırken zorlandıklarını kaydeden pazarcı esnafı böyle giderse üretimi bırakmak zorunda kalacaklarını da sözlerine ekledi. Esnaf ve vatandaşlar Halk Ekmek ve Halk Market için Başkan Ercengiz’e teşekkür ederken desteklerinin devam edeceğini söyledi.
Her zaman halkın içinde olduğunu, esnaf ve vatandaşların sorunlarını yakından takip ettiğini ifade eden Başkan Ercengiz, “Vatandaşlarımızın gündemi seçim değil geçim. Her gittiğimiz yerde konuştuğumuz tek konu ekonomi. İğneden ipliğe varıncaya kadar her şey zamlanıyor. Burdur Belediyesi olarak vatandaşımıza destek olmak geçimlerine katkı koyabilmek adına seçim değil geçim yatırımı yapıyoruz.” diye konuştu.

Editör: Güven Yılmaz