Burdur Barosu Başkanı Ramazan Gedik, geçtiğimiz cumartesi günü yapılan genel kurulda yeniden Burdur Baro Başkanlığına seçildi. Baro Başkanı Gedik, “Her gün hukukçulara hukuk öğretmeye çalışıyoruz. Bize tekrar görev verdiğiniz takdirde iyi niyetli ve samimi olarak yine hukuk için adil yargı için çalışacağız. Hukukçulara hukuk anlatacağız. Ancak bir de dileğim var; Türkiye’deki hukukçuların bazılarına Allah hukuk versin.” dedi.

Burdur Barosu Seçimli Olağan Genel Kurulu, Burdur Belediyesi Konferans ve Sergi Salonu Amfi bölümünde yapıldı. Genel kurulda divan heyetinin seçilmesinin ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Daha sonra Burdur Barosu Başkanı Av. Ramazan Gedik tarafından yönetim kurulu faaliyet raporu okundu. Genel kurulda, faaliyet raporu, denetim raporu ve disiplin kurulu raporu okunarak, ayrı ayrı ibra edildi.

Bizlere duyduğunuz güven ve verdiğiniz destekler için teşekkür ediyorum ve hepinize saygılar sunuyorum. Avukatlık, ekonomik, hukuki ve idari yönden kuşatılıyor. Yürütme, idare, serbest avukatlık niteliğinin aksine yargının diğer kurulucu unsurlarına yaptığı gibi daha kontrol altında, daha idareye bağlı bir savunma mekanizması kurmaya çalışıyor, bunlarla mücadele ediyoruz. Ama bununla mücadele etmenin yolu avukatların birbiri arasında dayanışması, Barosuna güvenmesi ve Türkiye Barolar Birliğine güvenmesidir. Ne yazık ki örneklerle görüyoruz ki en son aşamada bizim bizden başka dostumuz, Baro’lardan ve Türkiye Barolar Birliğinden başka sığınacak limanımız yok. Bunu sık sık yaşayarak, görüyoruz. Bu nedenle yönetimlerde kimlerin olduğundan bağımsız olarak, gelip geçici görevler bunlar, avukatlar Baro’ya ve Türkiye Barolar Birliğine destek vermeli ve birbirleri ile dayanışmalıdırlar. Ancak bu şekilde bu zinciri, bu kuşatılmışlığı kırabiliriz. Her gün hukukçulara hukuk öğretmeye çalışıyoruz. Bize tekrar görev verdiğiniz takdirde iyi niyetli ve samimi olarak yine hukuk için adil yargı için çalışacağız. Hukukçulara hukuk anlatacağız. Ancak bir de dileğim var; Türkiye’deki hukukçuların bazılarına Allah hukuk versin. Beni dinlediğiniz için teşekkür ediyorum, desteklediğiniz için teşekkür ediyorum. Hepinizi saygıyla selamlıyorum.” dedi.

Dilek ve temennilerin ardından genel kurul, avukatların oylarını kullanması ile sona erdi. Mevcut Başkan Ramazan Gedik, güven tazeleyerek yeniden Burdur Baro Başkanlığına seçildi.

Baro Başkanı Av. Ramazan Gedik’in yeni yönetimi şu isimlerden oluştu; Yönetim Kurulu; “Av. Meltem Özdemir, Av. Ayşe Duman Çelik, Av. Tuncay Uysal, Av. Özge Özdoğan Örs, Av. Ali Özdemir, Av. Şeyda Öztaş Topçuoğlu, Av. Şevket Ceylan, Av. Şükrü Ergene, Av. Mustafa Çağlar Öcal, Av. Serpil Şener Disiplin Kurulu: Av. Yusuf Kemal Öztürk, Av. Ferit Yılmaz, Av. Dürdane Özkan, Av. Kıvanç Kocabıyık, Av. Rabia Zorlu Denetleme Kurulu: Av. Özgül Kızıltan Duran, Av. Ahmet Can, Av. Halise Pak Çakır, Türkiye Barolar Birliği Delege Adayları: Av. İbrahim Şahin, Av. Hasan Kurt, Av. İsmail Özbek” (Muhammed Fatih Başçı)