Okul öncesi eğitim kurumlarının önemli bir amacı da çocukları ilkokul sürecine hazırlamak ve bu konuda onların gelişimine katkı sağlamaktır. Bulunduğumuz kritik dönemin önemini bilmenin verdiği sorumlulukla, Burdur Rehberlik ve Araştırma merkezinin değerli psikolojik danışman ve rehber öğretmenlerinin katkılarıyla, ilkokula başlayacak çocuklara Metropolitan Okul Olgunluğu testi uygulanmıştır.
    Metropolitan okul olgunluğu testi 5 yaş altı ay ve 6 yaş arasındaki çocuklara uygulanan yönergeyi anlama ve başarma üzerine bir performans değerlendirme testidir. Test içerik olarak; kelime anlama, cümleler, genel bilgiler, eşleştirme, sayılar, kopya etme özelliklerini taşımaktadır.
Bu testi uygulanmasındaki amaç, çocukları doğru şekilde eğitim süreçlerine dahil edebilmek ve onlara karşı olan sorumlulukları yerine getirmektir diyen
Barış Çocuk Akademi: "Test uygulayıcıları olan RAM’ın değerli üyeleri, Ülkü GENÇ, Emine Esra GÜNER, Demet KAYMAZ, Şevket KEMERLİ ve Mahir AKGÜN’e çalışmalarından dolayı çok teşekkür ediyoruz." dedi.

Editör: Alihan Akın