Varollar A.Ş sahibi Baki Varol, Burdur Belediyesi ile yürütülen Yeni Adliye Karşısındaki 30 dönümlük arazi davasının sonuçlanması sonrasında basın karşısına çıktı. Isparta İdare Mahkemesinde görülen dava geçtiğimiz gün Baki Varol lehine sonuçlanarak, Burdur Belediyesi haksız bulundu.

Serenler Tepesinde basın mensupları ile bir araya gelen Baki Varol yürütülen dava ve süreç ile ilgili bilgiler verdi. 4 yıldır 4 kez dilekçe verildiğini ifade eden Varol bunun tamının reddedildiğini söyledi. Herkese ne verildiyse bize de onu verin şeklinde kendilerinden isteğinin olduğunu da söyleyen Varol, Belediye’den sürekli red kararının çıkması neticesinde hukuki süreci başlatmak zorunda kaldıklarını ifade etti.

Kendisi ile ilgili süreçte “rant peşinde” şeklinde ithamlara da maruz kalındığını söyleyen Baki Varol, “Biz rant peşinde değil, Allah katında hak peşindeyiz ve hakkımızı arıyoruz. Biz bugüne kadar hakkımızın peşindeydik ve iki gün önce mahkeme kararı ile hakkımızı hukuk bize geri verdi. Mahkeme kararı ile davayı kazandık” dedi.

Dava süresince çevreye verilen dop olayları ve karşılaştırmalar yapıldığını da ifade eden Varol, bilirkişi ve hakimlerin incelemesi neticesinde davanın kazınıldığını, rant değil, hakkımız olanı aldık dedi.

O dönem talepleri ret eden yöneticilerin bu kez nediyeceklerini merak ediyorum diyen Varol, “o zaman sebepleri vardı, Baki Varol rant istedi diyorlardı” diyerek biz rant değil, hakkımızı istedik dedi.

Yapılan engellemelerle beni değil, Burdurlu’yu cezalandırdılar diyen Baki Varol, “Burdur halkına o dönemde özel okul ve özel hastane yatırımımıza engel oldular” diyerek bundan sonra düzeltiler diye düşünüyorum dedi.

Hakkımızı aldığımıza inanıyorum diyen Varol, “Görevli arkadaşların bu olaya daha sağ duyurulu yaklaşacaklarına inanıyorum. Burdur’da yatırımları engellemeyeceklerine inanıyorum. Burdur yatırım isteyen bir il, yatırımcı çağrılacağına, yatırımcı red ediliyor. Bu davranış kime yakışır bilmiyorum” dedi.