15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı'nda düzenlenen törene Vali Aydın Baruş, Garnizon Komutanı Albay Mustafa Kahraman, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, mülki, askeri ve adli erkân, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, gaziler, şehit yakınları, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Tören sırasıyla Isparta Valiliği, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin Atatürk Anıtı'na sunulması ardından saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'mızın okunmasıyla başladı.

Törende konuşan Belediye Başkanı Başdeğirmen, "Milli mücadelemizin ve bağımsızlığımızın büyük önderi, Cumhuriyetimizin kurucusu, Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, vatanına, bayrağına sevdalı Isparta'mıza teşriflerinin 93. yılını büyük bir onur ve sevinçle kutlamanın haklı gururunu yaşıyoruz" dedi.

Katılımcılar ardından Halil Hamit Paşa İl Halk Kütüphanesi'ndeki 'Atatürk Kitapları ve Fotoğrafları' sergisini gezdi. Vali Baruş ve protokol üyeleri son olarak tarihi garnizon komutanlığı binasında oluşturulan müzeyi gezdi. Müzede eski Isparta fotoğraflarının yanı sıra Güzel Sanatlar Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından yapılan Atatürk resimleri yer aldı.