Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı talimatları doğrultusunda şüpheli A.E.'nin, elinde bulundurduğu uyuşturucu madde haplarını piyasaya süreceği bilgisinin alınması üzerine Antalya Jandarma İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Kepez İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, operasyon için harekete geçti. Şüpheli A.E.'nin elinde bulundurduğu valizde yapılan aramada, 4 bin 25 adet captagon diye tabir edilen uyuşturucu hap ele geçirilirken, A.E. gözaltına alındı.

KEPEZ'DE KOKAİN SATICILARINA OPERASYON

Uyuşturucu madde imal ve ticaretine yönelik Antalya İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü, JASAT ve Kepez İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan çalışmalar neticesinde, Kepez ilçesinde şüpheli H.D. ve D.D.'nin kokain adlı uyuşturucu madde satışı yaptıkları yönünde istihbarat alınması üzerine operasyon düzenlendi. Şüphelilerin araçlarında ve üzerlerinde yapılan arama sonucunda 32 paket (50 gram) kokain, 3 adet cep telefonu, 1480 Türk Lirası ele geçirilerek, şüpheliler gözaltına alındı.

KAÇAK İÇKİLER PİYASAYA SÜRÜLMEDEN ELE GEÇİRİLDİ

Başarılı operasyonlarına devam eden Antalya İl Jandarma Komutanlığı, kaçak ve sahte içki konusunda da çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü ve Kepez İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan çalışmalar sonucunda K.K., A.K., V.A. ve M.O.B. isimli şüphelilerin, K.K.'ye ait depoda bulunan kaçak içkileri piyasaya sürdükleri tespit edildi. Jandarma ekiplerinin depoda yaptığı aramada, 3 bin 48 adet 100 cc'lik votka ele geçirildi. Olayla ilgili şüpheli K.K. gözaltına alınırken diğer şüpheliler hakkında adli işlem başlatıldı.

5 ARACA EL KOYAN ŞÜPHELİLER TUTUKLANDI

Antalya'nın dört bir yanında operasyonlarına hız kesmeden devam eden jandarma ekipleri, Alanya İlçesi Kestel Mahallesi'nde ikamet eden V.S. adına kayıtlı araç kiralama ofisine ve şirkete ait 5 araca F.Y., M.A., Y.C. ve H.A.'nın silah zoru ile el koyması ihbarı üzerine operasyon düzenledi. Antalya İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü ve Alanya İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri şüphelilerin ikamet, iş yeri, araçları ve üzerlerinde yaptığı aramada, 4 adet av tüfeği, 36 adet av tüfeği fişeği, 1 adet havalı tüfek, 15 gram esrar ve 2 kök kenevir bitkisi ele geçirdi. Olayla ilgili adli soruşturma sonucunda M.A., Y.C. ve H.A. isimli şüpheliler tutuklandı.

Jandarmadan başarılı operasyonlar