2022 Yılında 10 Girişimciye 1.0000.000 TL HİBE ÖDENDİ

Uzman Eller projesi ile ilgili bilgi veren Milletvekili Bayram Özçelik “Tarım ve Orman Bakanlığımızın uyguladığı Uzman Eller Projesi meslek yüksekokulları ile üniversitelerin tarım, hayvancılık, ormancılık, gıda ve su ürünleri eğitimi veren bölümlerinden mezunu kırsal alanda yaşamayı taahhüt eden yatırımcılarımıza destek vermek amacıyla uyguladığı bu proje ilk olarak İlimizde 2022 yılında uygulanmaya başlamıştı. İlimizde 10 yatırımcıya geçtiğimiz yıl toplamda 1.000.000 TL hibe ödemesi Bakanlığımız tarafından yapıldı.” Dedi.

HİBE MİKTARI ARTTIRILDI

Hibe Miktarının arttırıldığını ve Tarım Lisesinden mezun olanlarında yararlanabileceğini belirten Milletvekili Bayram Özçelik “ Geçen yıl kişi başı 100.000 TL olan hibe miktarı 250.000 TL’ye çıkarıldı. Ayrıca 2023 yılında tarım, hayvancılık, ormancılık, gıda ve su ürünleri alanlarında eğitim veren üniversitelerin fakülte ve meslek yüksekokulları ile Milli Eğitim Bakanlığına bağlı tarım, hayvan yetiştiriciliği ve sağlığı, laboratuvar hizmetleri ve gıda teknolojisi alanlarında eğitim veren lise ve dengi okullardan mezun olanlarda başvurusunu yapabilecekler”ifadesini kullandı.

BAŞVURULAR 1 MART İTİBARİ İLE BAŞLADI

Başvuruların başladığını belirten Milletvekili Özçelik “ Uzman eller projesi için başvurular 1 Mart itibari ile başladı. Başvurular 8 Mayıs 2023’e kadar devam edecek. Başvuru yapmak isteyenler https://uzmaneller.tarimorman.gov.tr internet adresinden yapacaklardır.”dedi.