Türkiye'nin en modern tesislerinden biri olacak

İlçeler (Bomba15) - Doğukan Acar | 08.03.2023 - 10:19, Güncelleme: 08.03.2023 - 10:19
 

Türkiye'nin en modern tesislerinden biri olacak

Sokak hayvanlarına daha iyi hizmet vermeyi amaçlayan Bucak Belediyesi, kuyucak mevkiinde 10 dönüm arazi üzerine kurulu, tamamlandığında Türkiye’nin en modern hayvan barınaklarından biri olacak tesisin yapım çalışmasına başladı.
Kent genelinde yaşayan sokak hayvanları için uzun soluklu hazırlanan projenin ardından Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi için harekete geçildi. Yapım çalışması başladı Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal'ın talimatı ile ekiplerin çalışması ile hazırlanan projenin Bucak'a kazandırılması için yapım çalışması başladı. Türkiye'nin en modern barınaklarından biri olacak Sokak hayvanlarına daha iyi hizmet vermeyi amaçlayan Bucak Belediyesi, kuyucak mevkiinde 10 dönüm arazi üzerine kurulu, tamamlandığında Türkiye’nin en modern hayvan barınaklarından biri olacak tesisin yapım çalışmasına başladı. Bucak Hayvan Barınağında yok yok Burdur'un Bucak ilçesine kazandırılacak barınak içerisinde kedi ve köpek evi, kedi köpek oyun alanları, ameliyathane, klinik, aşılama, kısırlaştırma, mutfak, otopark, hayvanseverler için dinlenme alanı, güvenlik, sahiplendirme ve doğal yaşam alanının bulunuyor. Hayvan barınağının hizmete girmesi ile birlikte sokak hayvanları daha sağlıklı, daha hijyenik ve modern bir ortamda yaşamını sürdürecek. Sağlıklı toplum ve sağlık çevre Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal yaptığı açıklamada, “sağlıklı toplum ve sağlıklı çevre” hedefimize ulaşmak için insana, çevreye ve sokak hayvanlarına duyarlı bir biçimde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Vatandaşlarımızın beklentilerini karşılayabilmek üzere, mevcut yöntem ve uygulamalarla hizmet veriyoruz. Yasalarla bize verilmiş olan yetkiler çerçevesinde sokak hayvanlarından insanlara geçebilecek hastalıklarının önlenmesi amacıyla sokak hayvanlarının rehabilitasyonunu sağlıyoruz. " dedi. "Vatandaşlarla birlikte çözüme ulaştırmak istiyoruz" Barınakla birlikte sahiplenme bilincini de oluşturmayı hedeflediklerini belirten Belediye Başkanı Emrullah Ünal, "Ayrıca köpekleri sahiplendirerek onların birer yuva sahibi olmaları ve hayvan sahibi olmak isteyen bireylerde satın alma değil barınaktan sahiplenme bilincini oluşturarak sahipsiz sokak hayvanları sorununu vatandaşlarla birlikte çözüme ulaştırmak istiyoruz. " şeklinde konuştu. "Sözleri bir bir yerine getiriyoruz" Hayvan barınağının Bucak'a kazandırılmasında destek veren iş insanı Mehmet Başarır'a teşekkür eden Başkan Emrullah Ünal, "Sokak Hayvanları Geçici Koruma ve Rehabilitasyon Merkezinin yapılmasında bizlerden desteğini esirgemeyen Limobramastone mermer fabrikasının sahibi hayırsever iş insanı Mehmet Başarır’a çok teşekkür ediyorum. Verdiğimiz sözleri bir bir yerine getiriyoruz. Sorun çözen belediye anlayışımızı devam ettiriyoruz. Yeni hayvan barınağımızın hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.
Sokak hayvanlarına daha iyi hizmet vermeyi amaçlayan Bucak Belediyesi, kuyucak mevkiinde 10 dönüm arazi üzerine kurulu, tamamlandığında Türkiye’nin en modern hayvan barınaklarından biri olacak tesisin yapım çalışmasına başladı.

Kent genelinde yaşayan sokak hayvanları için uzun soluklu hazırlanan projenin ardından Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi için harekete geçildi.

Yapım çalışması başladı

Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal'ın talimatı ile ekiplerin çalışması ile hazırlanan projenin Bucak'a kazandırılması için yapım çalışması başladı.

Bucak'ta hayvan barınağı yapımı başladı

Türkiye'nin en modern barınaklarından biri olacak

Sokak hayvanlarına daha iyi hizmet vermeyi amaçlayan Bucak Belediyesi, kuyucak mevkiinde 10 dönüm arazi üzerine kurulu, tamamlandığında Türkiye’nin en modern hayvan barınaklarından biri olacak tesisin yapım çalışmasına başladı.

Bucak'ta hayvan barınağı yapımı başladı

Bucak Hayvan Barınağında yok yok

Burdur'un Bucak ilçesine kazandırılacak barınak içerisinde kedi ve köpek evi, kedi köpek oyun alanları, ameliyathane, klinik, aşılama, kısırlaştırma, mutfak, otopark, hayvanseverler için dinlenme alanı, güvenlik, sahiplendirme ve doğal yaşam alanının bulunuyor. Hayvan barınağının hizmete girmesi ile birlikte sokak hayvanları daha sağlıklı, daha hijyenik ve modern bir ortamda yaşamını sürdürecek.

Bucak'ta hayvan barınağı yapımı başladı

Sağlıklı toplum ve sağlık çevre

Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal yaptığı açıklamada, “sağlıklı toplum ve sağlıklı çevre” hedefimize ulaşmak için insana, çevreye ve sokak hayvanlarına duyarlı bir biçimde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Vatandaşlarımızın beklentilerini karşılayabilmek üzere, mevcut yöntem ve uygulamalarla hizmet veriyoruz. Yasalarla bize verilmiş olan yetkiler çerçevesinde sokak hayvanlarından insanlara geçebilecek hastalıklarının önlenmesi amacıyla sokak hayvanlarının rehabilitasyonunu sağlıyoruz. " dedi.

Bucak'ta hayvan barınağı yapımı başladı

"Vatandaşlarla birlikte çözüme ulaştırmak istiyoruz"

Barınakla birlikte sahiplenme bilincini de oluşturmayı hedeflediklerini belirten Belediye Başkanı Emrullah Ünal, "Ayrıca köpekleri sahiplendirerek onların birer yuva sahibi olmaları ve hayvan sahibi olmak isteyen bireylerde satın alma değil barınaktan sahiplenme bilincini oluşturarak sahipsiz sokak hayvanları sorununu vatandaşlarla birlikte çözüme ulaştırmak istiyoruz. " şeklinde konuştu.

Bucak'ta hayvan barınağı yapımı başladı

"Sözleri bir bir yerine getiriyoruz"

Hayvan barınağının Bucak'a kazandırılmasında destek veren iş insanı Mehmet Başarır'a teşekkür eden Başkan Emrullah Ünal, "Sokak Hayvanları Geçici Koruma ve Rehabilitasyon Merkezinin yapılmasında bizlerden desteğini esirgemeyen Limobramastone mermer fabrikasının sahibi hayırsever iş insanı Mehmet Başarır’a çok teşekkür ediyorum. Verdiğimiz sözleri bir bir yerine getiriyoruz. Sorun çözen belediye anlayışımızı devam ettiriyoruz. Yeni hayvan barınağımızın hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Bucak'ta hayvan barınağı yapımı başladıBucak'ta hayvan barınağı yapımı başladıBucak'ta hayvan barınağı yapımı başladıBucak'ta hayvan barınağı yapımı başladıBucak'ta hayvan barınağı yapımı başladıBucak'ta hayvan barınağı yapımı başladıBucak'ta hayvan barınağı yapımı başladı

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve bomba15.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.