GÜNDEM (İHA) - İhlas Haber Ajansı | Haber Girişi: 17.08.2021 - 09:22, Güncelleme: 17.08.2021 - 09:22

SGK İl Müdürü Balban Başkan Özel'i ziyaret etti

 

SGK İl Müdürü Balban Başkan Özel'i ziyaret etti

SGK İl Müdürü Balban Başkan Özel'i ziyaret etti
Burdur Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Bayram BALBAN Bucak Ziraat Odası’nı ziyaret etti.Oda Başkanımız Bilal ÖZEL ziyaretlerinden dolayı SGK İl Müdürümüze teşekkür ederken SGK borçlarının yapılandırılmasına ilişkin olarak konulara değindi.SGK il Müdürü Sayın BALBAN yaptığı açıklamada:09.06. 2021 Tarihli Resmî Gazete yayımlanarak yürürlüğe giren 7326 Sayılı "Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması Hakkında Kanun" hükümlerinden yararlanmak isteyenlerin 31 Ağustos 2021 tarihi bitimine kadar başvuruda bulunmaları ve başvuru üzerine yapılandırılan alacaklara ilişkin ilk taksit ödemelerini 1 Kasım 2021 tarihi bitimine kadar yapmaları gerekmektedir.Önceki yapılandırmada ödeme sıkıntısı yaşayanlar bu yapılandırmaya başvurabilirler.YAPILANDIRMA KAPSAMI2021/Nisan ayı ve öncesi dönemlere ait, kesinleşmiş;Sigorta primleri,Genel Sağlık Sigortası primleri,İşsizlik sigorta primleri,30.04.2021'den önce (bu tarih dahil) işlenen fiillere ilişkin idari para cezaları,İş kazası, meslek hastalığı veya malullük sonucunda doğan rücu alacakları,Yersiz ödenen gelir ve aylıklardan doğan alacaklar,Bağ-Kur sigortalılarının daha önce durdurulan hizmet sürelerinin ihyası halinde doğan alacaklar,İsteğe Bağlı ve Topluluk sigortası primleri,Kanunun yayımı tarihinden önce asılları ödenmiş alacakların; henüz ödenmemiş fer’ileri,5510/Ek-5, Ek-6 ncı maddeleri ile 2925 sayılı Kanun kapsamındaki sigortalılıklardan doğan primler,6183/48. madde kapsamında taksitlendirilen alacaklar,yapılandırma kapsamındadır.Yapılandırma kapsamındaki alacaklar, gecikme cezası ve gecikme zammı yerine Yİ-ÜFE (Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi Değişim Oranı) ile GÜNCELLENECEKTİR.Peşin ödemelerde hesaplanan Yİ-ÜFE’nin %90’ı, 2 taksitle ödemede ise %50’si silinecektir.Yapılandırmadan yararlanmak için 31.08.2021 tarihine kadar başvuruda bulunmak ve ilk taksiti en son 01.11.2021’e kadar ödemek gerekmektedir.2021 Nisan ayı ve öncesine ait 60/g kapsamındaki genel sağlık sigortası prim borcu aslının, 31.12.2021’e kadar ödenmesi halinde gecikme cezası ve zammının tamamının tahsilinden vazgeçilecektir.Daha önce hiç gelir testi yaptırmamış GSS sigortalılarının, 30.11.2021 tarihine kadar gelir testine başvurmaları ve hane içindeki gelirlerinin asgari ücretin brüt tutarının üçte birinden az olduğunun tespiti halinde GSS prim borçları silinecek ve primleri devlet tarafından ödenecektir.Başvurularınızı e-devlet üzerinden, şahsen veya posta yoluyla BURDUR SGİM veya Merkez Müdürlüklerine giderek 31.08.2021 tarihine kadar borçlarını yapılandırabilirler. “ dedi.
SGK İl Müdürü Balban Başkan Özel'i ziyaret etti

Burdur Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Bayram BALBAN Bucak Ziraat Odası’nı ziyaret etti.

Oda Başkanımız Bilal ÖZEL ziyaretlerinden dolayı SGK İl Müdürümüze teşekkür ederken SGK borçlarının yapılandırılmasına ilişkin olarak konulara değindi.

SGK il Müdürü Sayın BALBAN yaptığı açıklamada:

09.06. 2021 Tarihli Resmî Gazete yayımlanarak yürürlüğe giren 7326 Sayılı "Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması Hakkında Kanun" hükümlerinden yararlanmak isteyenlerin 31 Ağustos 2021 tarihi bitimine kadar başvuruda bulunmaları ve başvuru üzerine yapılandırılan alacaklara ilişkin ilk taksit ödemelerini 1 Kasım 2021 tarihi bitimine kadar yapmaları gerekmektedir.

Önceki yapılandırmada ödeme sıkıntısı yaşayanlar bu yapılandırmaya başvurabilirler.

YAPILANDIRMA KAPSAMI

2021/Nisan ayı ve öncesi dönemlere ait, kesinleşmiş;

Sigorta primleri,

Genel Sağlık Sigortası primleri,

İşsizlik sigorta primleri,

30.04.2021'den önce (bu tarih dahil) işlenen fiillere ilişkin idari para cezaları,

İş kazası, meslek hastalığı veya malullük sonucunda doğan rücu alacakları,

Yersiz ödenen gelir ve aylıklardan doğan alacaklar,

Bağ-Kur sigortalılarının daha önce durdurulan hizmet sürelerinin ihyası halinde doğan alacaklar,

İsteğe Bağlı ve Topluluk sigortası primleri,

Kanunun yayımı tarihinden önce asılları ödenmiş alacakların; henüz ödenmemiş fer’ileri,

5510/Ek-5, Ek-6 ncı maddeleri ile 2925 sayılı Kanun kapsamındaki sigortalılıklardan doğan primler,

6183/48. madde kapsamında taksitlendirilen alacaklar,yapılandırma kapsamındadır.

Yapılandırma kapsamındaki alacaklar, gecikme cezası ve gecikme zammı yerine Yİ-ÜFE (Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi Değişim Oranı) ile GÜNCELLENECEKTİR.

Peşin ödemelerde hesaplanan Yİ-ÜFE’nin %90’ı, 2 taksitle ödemede ise %50’si silinecektir.

Yapılandırmadan yararlanmak için 31.08.2021 tarihine kadar başvuruda bulunmak ve ilk taksiti en son 01.11.2021’e kadar ödemek gerekmektedir.

2021 Nisan ayı ve öncesine ait 60/g kapsamındaki genel sağlık sigortası prim borcu aslının, 31.12.2021’e kadar ödenmesi halinde gecikme cezası ve zammının tamamının tahsilinden vazgeçilecektir.

Daha önce hiç gelir testi yaptırmamış GSS sigortalılarının, 30.11.2021 tarihine kadar gelir testine başvurmaları ve hane içindeki gelirlerinin asgari ücretin brüt tutarının üçte birinden az olduğunun tespiti halinde GSS prim borçları silinecek ve primleri devlet tarafından ödenecektir.

Başvurularınızı e-devlet üzerinden, şahsen veya posta yoluyla BURDUR SGİM veya Merkez Müdürlüklerine giderek 31.08.2021 tarihine kadar borçlarını yapılandırabilirler. “ dedi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve bomba15.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.