GÜNDEM (İHA) - İhlas Haber Ajansı | Haber Girişi: 26.08.2021 - 17:40, Güncelleme: 26.08.2021 - 17:40

Şehrimiz adına, zarara sebep olanlar hakkında hukuki süreç başlatılmalı!

 

Şehrimiz adına, zarara sebep olanlar hakkında hukuki süreç başlatılmalı!

Şehrimiz adına, zarara sebep olanlar hakkında hukuki süreç başlatılmalı!
AK Parti Burdur Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Okan basın açıklamasında bulundu. Burdur Belediyesinin yüklü tazminata uğratıldığını ifade eden Başkan Okan, ''Şehrimiz adına, zarara sebep olanlar hakkında hukuki süreç başlatılmalı'' dedi. Başkan Okan'ın açıklaması şu şekilde:Burdur belediyesi “Mücavir alan sınırları içerisinde ambalaj atıklarının kaynağında ayrı toplanması ve geri kazanımı” işini önceden Burdur Belediyesi özel bir firma ile sözleşme yaparak yapılmasını sağlamakta idi. Anladığımız kadarıyla bu firma ile belediye arasında kaynaklanan anlaşmazlıklar sebebiyle Burdur belediyesi 2019’a kadar süren sözleşmeyi 2015 yılında fesih etmiş ve 2015 yılında işi yapan özel firma sözleşmenin feshinden kaynaklı tazminat hakkının doğduğunu ileri sürerek Burdur 2. Asliye Hukuk Mahkemesine başvurarak tazminat davası açmış ve 2021 Şubat ayında dava sonuçlanarak Mahkeme 2015/87 sayılı Esas No ve 2021/15 sayılı Karar No ile yasal faizi dahil yaklaşık 3,5 milyon Türk Lirasına BURDUR Belediyesini TAZMİNATA MAHKUM etmiştir. BU ZARARA KİM SEBEP OLMUŞTUR?Nisan ayı Burdur belediye meclis toplantısında tazminata mahkum olan dava konusunu meclis gündemine açarak belediyeyi zarara sokan kişi ve şahısların soruşturma açılıp açılmadığını ve gerekli cezaların ya da Rücunun yapılıp yapılmadığını sormuştuk. Burdur belediyesi yazılı olarak tazminata mahkum olduğu davayı bir üst mahkemeye istinaf ettiğini bu nedenle bir işlem yapılmadığını yazılı olarak AK Partili Meclis Üyelerimize bildirmiştir.Ağustos ayı belediye Meclisi toplantısında da konu yine gündemde yer almış ve tazminata mahkûm olduğu davadan karşı tarafın alacağını Ankara 29. icra dairesince icra takibi başlatmış olup davanın istinaf da olduğundan ve bu nedenle tahsilatı durdurmak için 3.542.696,21 TL’lik teminat mektubu almak için Burdur Belediye meclisinden Belediye Başkanına yetki verilmiştir.Anlaşılacağı üzere sözleşmeyi fesih eden CHPli Burdur belediye yönetimi fesih etme sebebiyle karşılaştığı tazminat davası altı yıl gibi uzun bir süre sürerek ve bir çok bilirkişi raporlarına konu olan davayı kaybetmiş ve yaklaşık 3.500.000 TL’ye tazminat ödemeye mahkûm olmuştur. CHP’li Burdur belediye yönetimi yine görüldüğü üzere kişisel hırslar ve yönetim bilmezlik sebebiyle Burdur Belediyesini zarara uğratmış ve bunun sorumluları için hiçbir işlem CHP’li belediye yönetimince yapılmamıştır, her ne kadar dava konusu istinafda olsada ortada bir mahkeme kararının olduğu kesindir ve belediyeyi zarara uğratan kişiler hakkında soruşturma açılması gerekmektedir.SORUMLULAR HAKKINDA İŞLEM YAPILMALI!Burdur Kamuoyu adına bu zarara kimlerin sebep olduğunu şeffaf bir soruşturma ile belirlenmesini ve görevi kötüye kullananlar hakkında dava açılmasını talep ediyoruz!4 MİLYON TL ASFALT KREDİSİ İÇİN ISRARCI OLANLAR, BİR KARARLA 3,5 MİLYON TL ZARARA SEBEP OLDULAR. KAMUOYUNA SAYIGLARIMIZLA BİLDİRİRİZ…
Şehrimiz adına, zarara sebep olanlar hakkında hukuki süreç başlatılmalı!

AK Parti Burdur Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Okan basın açıklamasında bulundu. Burdur Belediyesinin yüklü tazminata uğratıldığını ifade eden Başkan Okan, ''Şehrimiz adına, zarara sebep olanlar hakkında hukuki süreç başlatılmalı'' dedi. 

Başkan Okan'ın açıklaması şu şekilde:

Burdur belediyesi “Mücavir alan sınırları içerisinde ambalaj atıklarının kaynağında ayrı toplanması ve geri kazanımı” işini önceden Burdur Belediyesi özel bir firma ile sözleşme yaparak yapılmasını sağlamakta idi. Anladığımız kadarıyla bu firma ile belediye arasında kaynaklanan anlaşmazlıklar sebebiyle Burdur belediyesi 2019’a kadar süren sözleşmeyi 2015 yılında fesih etmiş ve 2015 yılında işi yapan özel firma sözleşmenin feshinden kaynaklı tazminat hakkının doğduğunu ileri sürerek Burdur 2. Asliye Hukuk Mahkemesine başvurarak tazminat davası açmış ve 2021 Şubat ayında dava sonuçlanarak Mahkeme 2015/87 sayılı Esas No ve 2021/15 sayılı Karar No ile yasal faizi dahil yaklaşık 3,5 milyon Türk Lirasına BURDUR Belediyesini TAZMİNATA MAHKUM etmiştir. 

BU ZARARA KİM SEBEP OLMUŞTUR?

Nisan ayı Burdur belediye meclis toplantısında tazminata mahkum olan dava konusunu meclis gündemine açarak belediyeyi zarara sokan kişi ve şahısların soruşturma açılıp açılmadığını ve gerekli cezaların ya da Rücunun yapılıp yapılmadığını sormuştuk. Burdur belediyesi yazılı olarak tazminata mahkum olduğu davayı bir üst mahkemeye istinaf ettiğini bu nedenle bir işlem yapılmadığını yazılı olarak AK Partili Meclis Üyelerimize bildirmiştir.

Ağustos ayı belediye Meclisi toplantısında da konu yine gündemde yer almış ve tazminata mahkûm olduğu davadan karşı tarafın alacağını Ankara 29. icra dairesince icra takibi başlatmış olup davanın istinaf da olduğundan ve bu nedenle tahsilatı durdurmak için 3.542.696,21 TL’lik teminat mektubu almak için Burdur Belediye meclisinden Belediye Başkanına yetki verilmiştir.

Anlaşılacağı üzere sözleşmeyi fesih eden CHPli Burdur belediye yönetimi fesih etme sebebiyle karşılaştığı tazminat davası altı yıl gibi uzun bir süre sürerek ve bir çok bilirkişi raporlarına konu olan davayı kaybetmiş ve yaklaşık 3.500.000 TL’ye tazminat ödemeye mahkûm olmuştur. 

CHP’li Burdur belediye yönetimi yine görüldüğü üzere kişisel hırslar ve yönetim bilmezlik sebebiyle Burdur Belediyesini zarara uğratmış ve bunun sorumluları için hiçbir işlem CHP’li belediye yönetimince yapılmamıştır, her ne kadar dava konusu istinafda olsada ortada bir mahkeme kararının olduğu kesindir ve belediyeyi zarara uğratan kişiler hakkında soruşturma açılması gerekmektedir.

SORUMLULAR HAKKINDA İŞLEM YAPILMALI!

Burdur Kamuoyu adına bu zarara kimlerin sebep olduğunu şeffaf bir soruşturma ile belirlenmesini ve görevi kötüye kullananlar hakkında dava açılmasını talep ediyoruz!

4 MİLYON TL ASFALT KREDİSİ İÇİN ISRARCI OLANLAR, BİR KARARLA 3,5 MİLYON TL ZARARA SEBEP OLDULAR. KAMUOYUNA SAYIGLARIMIZLA BİLDİRİRİZ…

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve bomba15.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.