MAKÜ Akademisyenleri tarafından hazırlanan 3 proje kabul edildi

Gündem 03.08.2023 - 13:10, Güncelleme: 03.08.2023 - 13:10
 

MAKÜ Akademisyenleri tarafından hazırlanan 3 proje kabul edildi

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) akademisyenleri tarafından hazırlanan 3 proje başvurusu akademik değerlendirme sonucu başarılı bulunarak Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu’ndan (TÜBİTAK) destek almaya hak kazandı.
TÜBİTAK "1001-Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme Programı” kapsamında 2023 yılı 1. döneminde Araştırma Destek Programları Başkanlığı’na (ARDEB) önerilen projelerin bilimsel değerlendirme süreçleri tamamlandı. Bu kapsamda MAKÜ Gıda Tarım ve Hayvancılık Meslek Yüksekokulu öğretim üyesi Prof. Dr. Ali Kavgacı’nın “Anadolu Karaçamı (Pinus Nigra J.F.Arnold Subsp. Pallasiana Lamb. Holmboe) Ormanlarında Yangın Sonrası Erken Dönemde Doğal ve Yapay Koşullar Altında Vejetasyon Yapısında Meydana Gelen Değişimler” başlıklı projesi, Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü Anorganik Kimya Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Halil Zeki Gök’ün “Teranostik Uygulamalar İçin Çok Fonksiyonlu (Hedefe Yönelik, Ph ve Redoks Duyarlı, Biyobozunur, Otofloresans) Kurkumin İçerikli Akıllı Nanotaşıyıcılar” başlıklı projesi ile Veteriner Fakültesi Veterinerlik Patolojisi Anabilim Dalı öğretim üyesi Dr. Öğr. Üyesi Volkan İpek’in “Farelerde Aom/Dss Kolorektal Kanser Modelinde Ca-170 ve Sivelestat'In Tümör Mikroçevresi Üzerindeki Terapötik Etkilerinin Araştırılması” başlıklı projesi TÜBİTAK 1001-Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme Programı kapsamında desteklenmeye hak kazandı.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) akademisyenleri tarafından hazırlanan 3 proje başvurusu akademik değerlendirme sonucu başarılı bulunarak Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu’ndan (TÜBİTAK) destek almaya hak kazandı.

TÜBİTAK "1001-Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme Programı” kapsamında 2023 yılı 1. döneminde Araştırma Destek Programları Başkanlığı’na (ARDEB) önerilen projelerin bilimsel değerlendirme süreçleri tamamlandı.

Bu kapsamda MAKÜ Gıda Tarım ve Hayvancılık Meslek Yüksekokulu öğretim üyesi Prof. Dr. Ali Kavgacı’nın “Anadolu Karaçamı (Pinus Nigra J.F.Arnold Subsp. Pallasiana Lamb. Holmboe) Ormanlarında Yangın Sonrası Erken Dönemde Doğal ve Yapay Koşullar Altında Vejetasyon Yapısında Meydana Gelen Değişimler” başlıklı projesi, Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü Anorganik Kimya Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Halil Zeki Gök’ün “Teranostik Uygulamalar İçin Çok Fonksiyonlu (Hedefe Yönelik, Ph ve Redoks Duyarlı, Biyobozunur, Otofloresans) Kurkumin İçerikli Akıllı Nanotaşıyıcılar” başlıklı projesi ile Veteriner Fakültesi Veterinerlik Patolojisi Anabilim Dalı öğretim üyesi Dr. Öğr. Üyesi Volkan İpek’in “Farelerde Aom/Dss Kolorektal Kanser Modelinde Ca-170 ve Sivelestat'In Tümör Mikroçevresi Üzerindeki Terapötik Etkilerinin Araştırılması” başlıklı projesi TÜBİTAK 1001-Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme Programı kapsamında desteklenmeye hak kazandı.

Habere ifade bırak !
Faik Güven Yılmaz - EDİTÖR
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (1 )

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve bomba15.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Kınalı miyase
(04.08.2023 21:58 - #5263)
Habere haberle ilgili değil yorumum ben debrem zedeyim debremde ilk üç ay burdurda kaldım kulak isitme kaybı vardı doktora gittim burdurda cihaz yazdı cihaz nerkesine gittim sosyal hizmetlere yönlendirdi sosyal hizmete gitik baş vurdum bekleyeceksin dediler cihaz merkezi satan yerde biz haber ederiz dedi ve iskenderuna dönme zamanımız geldi ramazan bayramından bir hafta sonra döndük burdurdan çıkmadan işitme cihazı satan yere uğradık sordum haber gelmedi dedi biz gidiyoruz dedik iskenderuna sorun olmasın diye sosyal hizmetlere de uğraştık tece numaramla baktı bedava vereceklerdi yok yararlanamiyorsunuz dedi sadece hesabında ikiyuz TL var dediler hala hesabımda duruyordur almadım iskenderuna gelince sosyal hizmetlere baş vurdum kulaklık için işitme cihazı satan yere yönlendirdi giyim TC numaramla giriş yaptı kulaklık almisiniz dediler ben kulaklık almadan kim alır benim adıma iskenderuna ilk dondugumuz sıralar kızımı burdur sosyal hizmetten aramışlar kulaklık aldinizimi diye kızım almadık demiş iskenderundada alınmış görününce ben burdur sosyal hizmetleri aradım konuyu detaylı anlatım bana Antalya'ya ayır bir numara verdiler orası bu konularla ilgineliyor dediler Antalya'ya aradım bahsettim ilgileneceğim dedi bayan ben size muhakkak donecem dedi antallya Antalya Burdur işitme cihazı merkezini ramiski bana işitme cihazı satan yer aradı sizin burdurda akrabanız vardı dedi bahsetmiştim söyleyin gelsinle iki bin lira vereceğim dedi bana para çıkmadı kulaklık parası onbin lira bende istemedim parayı Antalya'ya aradım orası para vermeden kulaklığı almaya bakın dedi benim kimliğimle neler dondermisler bilin istedim burdur habermi makamlara bildirilmesi dileğiyle [email protected]
Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve bomba15.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
(0) (0)
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.