MAKÜ’de “Future Of Health” Sempozyumu Düzenlendi

Gündem 04.05.2023 - 13:14, Güncelleme: 04.05.2023 - 13:14
 

MAKÜ’de “Future Of Health” Sempozyumu Düzenlendi

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Burdur Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu tarafından “Future of Health” (Sağlığın Geleceği) Sempozyumu düzenlendi.
Sempozyuma İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Sırrı Şenbayram, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Özyıldız, Burdur Devlet Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Nedim Ongun, Bucak Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Bilal Tanrıtanır, MAKÜ Burdur Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Mümin Polat, MAKÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Gerontoloji Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Sevinç Sütlü, akademisyenler ve öğrenciler katıldı. MAKÜ Konferans ve Sergi Salonunda düzenlenen sempozyum açılış konuşmasını MAKÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Özyıldız yaptı. Prof. Dr. Özyıldız konuşmasında, “Sağlık bilimcileriz. Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu olarak sağlığın hizmete dönüştüğü yer olarak sağlıkla ilgili her işin içerisindeyiz. Sağlık en önemli hazinemiz. Sağlığın hizmete dönüşmesi herkesin eşit şekilde yararlanması için her birimizin donanımlı olması gerekiyor. Sağlıkta dijitalleşmeye ayak uydurmak gerekiyor. Dijitalleşme hızla ilerliyor. Dijitalleşme geleceğin başlangıcı ve dijitalleşme kaçınılamaz. Kendimizi her zaman güncellememiz gerekiyor. Yerli ve milli veri paketlerimizi kendimiz hazırlamamız gerekiyor. Bu sempozyumda bu konuları ele alacağız.” ifadelerine yer verdi. Daha sonra konuşan Sempozyum Başkanı Burdur Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Mümin Polat da günümüz teknolojisinde teşhis ve tanının iç içe girdiğini, teknolojinin dijitalleştiğini ve bu dijitalleşmeye ayak uydurmamız gerektiğini söyledi. Burdur İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Sırrı Şenbayram da bir konuşma yaptı. Dr. Şenbayram konuşmasında; “MAKÜ’nün ev sahipliği yaptığı bu sempozyumda geleceğe umutla bakmamıza neden olan önemli konuları konuşacağız. Sağlıkta dijitalleşme, geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamaları ve sağlık turizmi konuları en önemli konulardır. Sağlığın geleceği dediğimizde bu 3 konunun ön planda olduğunu görmekteyiz. Geçtiğimiz dönemlerde ülke olarak, dünya olarak kötü zamanlar yaşadık. İlk olarak pandemi daha sonra da deprem felaketi. Bu yaşanılan sıkıntılar sağlık yönetiminin önemini bir kez daha ortaya çıkarttı. Bunlar sağlığın gelişmesinde önemli rol oynamaktadır.” ifadelerini kullandı. Konuşmaların arından sempozyuma geçildi. Oturum Başkanlığını Burdur İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Sırrı Şenbayram’ın yaptığı sempozyumda Doç. Dr. Mümin Polat “Ülkemizde ve Dünyada Sağlığın Geleceği”, Doç. Dr. Nedim Ongun “Teletıp Uygulamaları”, Uzm. Dr. Bilal Tanrıtanır “Dijital Hastane Uygulamaları” ve Dr. Öğr. Üyesi Sevinç Sütlü “Sağlıkta Yapay Zeka Uygulamaları” konularında sunumlarını gerçekleştirdiler. Sunumlardan sonra konuşmacılara Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Özyıldız, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Sırrı Şenbayram ve Burdur Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Mümin Polat tarafından teşekkür belgeleri takdim edildi.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Burdur Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu tarafından “Future of Health” (Sağlığın Geleceği) Sempozyumu düzenlendi.

Sempozyuma İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Sırrı Şenbayram, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Özyıldız, Burdur Devlet Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Nedim Ongun, Bucak Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Bilal Tanrıtanır, MAKÜ Burdur Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Mümin Polat, MAKÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Gerontoloji Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Sevinç Sütlü, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

MAKÜ Konferans ve Sergi Salonunda düzenlenen sempozyum açılış konuşmasını MAKÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Özyıldız yaptı. Prof. Dr. Özyıldız konuşmasında, “Sağlık bilimcileriz. Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu olarak sağlığın hizmete dönüştüğü yer olarak sağlıkla ilgili her işin içerisindeyiz. Sağlık en önemli hazinemiz. Sağlığın hizmete dönüşmesi herkesin eşit şekilde yararlanması için her birimizin donanımlı olması gerekiyor. Sağlıkta dijitalleşmeye ayak uydurmak gerekiyor. Dijitalleşme hızla ilerliyor. Dijitalleşme geleceğin başlangıcı ve dijitalleşme kaçınılamaz. Kendimizi her zaman güncellememiz gerekiyor. Yerli ve milli veri paketlerimizi kendimiz hazırlamamız gerekiyor. Bu sempozyumda bu konuları ele alacağız.” ifadelerine yer verdi.

Daha sonra konuşan Sempozyum Başkanı Burdur Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Mümin Polat da günümüz teknolojisinde teşhis ve tanının iç içe girdiğini, teknolojinin dijitalleştiğini ve bu dijitalleşmeye ayak uydurmamız gerektiğini söyledi.

Burdur İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Sırrı Şenbayram da bir konuşma yaptı. Dr. Şenbayram konuşmasında; “MAKÜ’nün ev sahipliği yaptığı bu sempozyumda geleceğe umutla bakmamıza neden olan önemli konuları konuşacağız. Sağlıkta dijitalleşme, geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamaları ve sağlık turizmi konuları en önemli konulardır. Sağlığın geleceği dediğimizde bu 3 konunun ön planda olduğunu görmekteyiz. Geçtiğimiz dönemlerde ülke olarak, dünya olarak kötü zamanlar yaşadık. İlk olarak pandemi daha sonra da deprem felaketi. Bu yaşanılan sıkıntılar sağlık yönetiminin önemini bir kez daha ortaya çıkarttı. Bunlar sağlığın gelişmesinde önemli rol oynamaktadır.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların arından sempozyuma geçildi. Oturum Başkanlığını Burdur İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Sırrı Şenbayram’ın yaptığı sempozyumda Doç. Dr. Mümin Polat “Ülkemizde ve Dünyada Sağlığın Geleceği”, Doç. Dr. Nedim Ongun “Teletıp Uygulamaları”, Uzm. Dr. Bilal Tanrıtanır “Dijital Hastane Uygulamaları” ve Dr. Öğr. Üyesi Sevinç Sütlü “Sağlıkta Yapay Zeka Uygulamaları” konularında sunumlarını gerçekleştirdiler.

Sunumlardan sonra konuşmacılara Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Özyıldız, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Sırrı Şenbayram ve Burdur Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Mümin Polat tarafından teşekkür belgeleri takdim edildi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (1 )

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve bomba15.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
hy
(05.05.2023 10:50 - #4496)
hey gidi hey mümin sen nasıl bi adamsın
Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve bomba15.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
(0) (0)
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.