casino siteleri
SİYASET (İHA) - İhlas Haber Ajansı | Haber Girişi: 16.01.2018 - 12:21, Güncelleme: 16.01.2018 - 12:21

Bayram Özçelik İslam İşbirliği Teşkilatı Parlamento Birliği Konferansına Katılacak

 

Bayram Özçelik İslam İşbirliği Teşkilatı Parlamento Birliği Konferansına Katılacak

ÖZÇELİK İRAN YOLCUSU
 Burdur Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bayram Özçelik TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın başkanlığındaki heyetle İslam İşbirliği Teşkilatı Parlamento Birliği (İSİPAB) 13. Konferansı çerçevesinde İran’a gitti.İran Programı ile ilgili açıklamada bulunan Burdur Milletvekili Bayram Özçelik “ TBMM Başkanımız Sayın İsmail Kahraman ile birlikte İslam İşbirliği Teşkilatı Parlamento Birliği (İSİPAB) 13. Konferansına katılım sağlayacağız. İslam İş Birliği Teşkilatı Parlamento Birliği (İSİPAD) 17 Haziran 1999 tarihinde İran’ın başkenti Tahran’da yapılan Kurucu Konferans’ta İSİPAD Statüsü’nün kabülü ile kurulmuştur. Sekreteryası Tahran’da olan Birliği çalışma dilleri Arapça, İngilizce ve Fransızcadır. Şu an için birliğe elli dört ülke parlementosu üyedir. Ayrıca yirmi bir uluslararası – bölgesel örgüt ve parlemento gözlemci statüsündedir. İTT’ye üye olup, Birliğe üye olmayan üç ülke vardır. Bu Ülkeler ; Özbekistan, Brunei ve Surinam’dır. İslam İşbirliğinin amacı  İslam Medeniyetinin farklı özelliklerini ve insailiği vurgulayarak, İslam’ın yüce ilkelerinin tanıtılması ve yayılmasının aranması, İTT Üyesi ülkelerde, her üyenin anayasası ve koşullarına uygun olarak, İslam’ın danışma (Şura) ilkesinin uygulanmasının geliştirilmesi ve desteklenmesi, Uluslararası forumlarda ve kuruluşlarda İTT üyesi parlementolar arasında kapsamnlı ve verimli iş birliği ve koordinasyon için bir çerçeve sağlanılması, İTT üyesi parlamentolar ve parlementerler arasında toplantı ve diyalogların artırılması, parlamenter tecrübelerinin paylaşılmasıi İTT üyelerinin çıkarına olan ekonomik, kültürel, sosyal ve siyasi konuların tartışılması, kültürel, siyasi ve ekonomik tahakküm girişim ve tehlikelerine karşo müdahale edilmesi ve bu tür konular hakkında uygun tavsiye kararları ve kararlar alınması, Ortak hedeflerin geliştirilmesi amacıyla diğer parlameter, hükümet veya hükümet dışı örgütlerle ilişkiler, iş birliği ve koordinasyonun güçlendirilmesi, Adalet temelinde, insan hakları, insancıl ilkeler ve barışın tesisine saygıyı temin etmek ve bunları savunmak amacıyla dünya halkları arasında koordinasyonun güçlendirilmesidir” dedi.
ÖZÇELİK İRAN YOLCUSU

 

Burdur Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bayram Özçelik TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın başkanlığındaki heyetle İslam İşbirliği Teşkilatı Parlamento Birliği (İSİPAB) 13. Konferansı çerçevesinde İran’a gitti.
İran Programı ile ilgili açıklamada bulunan Burdur Milletvekili Bayram Özçelik “ TBMM Başkanımız Sayın İsmail Kahraman ile birlikte İslam İşbirliği Teşkilatı Parlamento Birliği (İSİPAB) 13. Konferansına katılım sağlayacağız. İslam İş Birliği Teşkilatı Parlamento Birliği (İSİPAD) 17 Haziran 1999 tarihinde İran’ın başkenti Tahran’da yapılan Kurucu Konferans’ta İSİPAD Statüsü’nün kabülü ile kurulmuştur. Sekreteryası Tahran’da olan Birliği çalışma dilleri Arapça, İngilizce ve Fransızcadır. Şu an için birliğe elli dört ülke parlementosu üyedir. Ayrıca yirmi bir uluslararası – bölgesel örgüt ve parlemento gözlemci statüsündedir. İTT’ye üye olup, Birliğe üye olmayan üç ülke vardır. Bu Ülkeler ; Özbekistan, Brunei ve Surinam’dır. İslam İşbirliğinin amacı  İslam Medeniyetinin farklı özelliklerini ve insailiği vurgulayarak, İslam’ın yüce ilkelerinin tanıtılması ve yayılmasının aranması, İTT Üyesi ülkelerde, her üyenin anayasası ve koşullarına uygun olarak, İslam’ın danışma (Şura) ilkesinin uygulanmasının geliştirilmesi ve desteklenmesi, Uluslararası forumlarda ve kuruluşlarda İTT üyesi parlementolar arasında kapsamnlı ve verimli iş birliği ve koordinasyon için bir çerçeve sağlanılması, İTT üyesi parlamentolar ve parlementerler arasında toplantı ve diyalogların artırılması, parlamenter tecrübelerinin paylaşılmasıi İTT üyelerinin çıkarına olan ekonomik, kültürel, sosyal ve siyasi konuların tartışılması, kültürel, siyasi ve ekonomik tahakküm girişim ve tehlikelerine karşo müdahale edilmesi ve bu tür konular hakkında uygun tavsiye kararları ve kararlar alınması, Ortak hedeflerin geliştirilmesi amacıyla diğer parlameter, hükümet veya hükümet dışı örgütlerle ilişkiler, iş birliği ve koordinasyonun güçlendirilmesi, Adalet temelinde, insan hakları, insancıl ilkeler ve barışın tesisine saygıyı temin etmek ve bunları savunmak amacıyla dünya halkları arasında koordinasyonun güçlendirilmesidir” dedi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve bomba15.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.