Burdur Maküspor’a 400 bin TL nakdi destek

Gündem 04.08.2023 - 13:05, Güncelleme: 04.08.2023 - 13:05
 

Burdur Maküspor’a 400 bin TL nakdi destek

Burdur Belediye Meclisi’nde Bölgesel Amatör Lig’de Burdur’u temsil eden Burdur Maküspor’a 400 bin TL nakdi destek verilmesi hususu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi. Başkan Ercengiz, Burdur Maküspor’a destek çağrısında bulunarak “Lütfen sanayici ve iş adamlarımız Burdur’umuzun markası olabileceğine inandığımız futbol takımımıza lütfen sahip çıkalım.” dedi.
Burdur Belediye Meclisi Ağustos ayı oturumu yapıldı. Burdur Belediye Meclisine ek gündem maddesi olarak sunulan “5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 14. Maddesi B fıkrasında belediyeler gerektiğinde spora teşvik etmek amacıyla gençlere spor malzemesi verir. Amatör Spor kulüplerine ayni ve nakdi yardım yapar ve gerekli desteği sağlar. Her türlü amatör spor karşılaşmalarını düzenler. Yurtiçi ve yurt dışı müsabakalarda üstün başarı gösteren veya derece alan öğrencilere, sporcular, teknik yöneticilere ve amatör antrenörlere ödül verebilir hükmü gereğince ilimizi sezon başında Bölgesel Amatör Lig’de temsil edeceğinden dolayı Burdur Maküspor kulübüne 400 bin TL nakdi yardım yapılması hususunun görüşülmesi.” gündem maddesi görüşüldü. Gündem maddesinin oylamasına geçilmeden önce Burdur halkına, esnaflarına ve iş adamlarına destek çağrısında bulunan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz şunları söyledi; “2 yıl önce Bölgesel Amatör Lig’de iki takımımız Burdur’u temsil etti. Geçen yıl Burdur Maküspor iddialı tek takımımız olarak ve ilk 5 haftasında da lider veya ikinci olarak götürdüğü bir sezona başlamıştı. Ama maalesef malumunuz artık dünyanın her yerinde takımlar profesyonelleşmeye başladı.  Sporda amatör ruhtan her ne kadar adı Bölgesel Amatör Lig (BAL) da olsa parasının ne kadar çok olduğu takımının ne kadar iyi olduğu ilintili bir bağlantıya döndü. Bu nedenle Mehmet Akif Ersoy Üniversitemizin bünyesinde kurulan ama biz onu şehir takımı olarak görmeye çalıştığımız takımımıza geçen yıl 75 bin lira nakdi yardımda bulunduk. Bir sporcunun transferinde bu parayı kullanmışlardı. Ve bugün geldiğimiz noktada takımımız Burdur’da esnaf arkadaşlarımızın, gönüllülerin uhdesine kalmış durumda. Gönül ister ki bu memleketin parası çok olan sanayici ve iş adamları da bu takıma sahip çıksın. İnşallah onlarda buradan çağrımızı duyar. Onlara bu çağrımızı duyurmuş olalım. Lütfen sanayi ve iş adamlarımız Burdur’umuzun markası olabileceğine inandığımız futbol takımımıza lütfen sahip çıkalım. Arkadaşlarımız bizi ziyaret etti. İnanın bizde kendi şartlarımızı zorlayarak 400 bin lira bir katkı verebileceğimizi hesap ettik. Ben bu konuda Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi bünyesi altında başlamış, ancak bugün adı Maküspor olan takımın Burdur’un takımı olarak anılmasını ve Burdur’un takımına da herkesin sahip çıkmasını arzuluyorum. Bir kere de daha buradan çağrıda bulunayım. Lütfen tüm Burdurlular, içerisinde yaşayanlar ya da dışarıda olanlar gelin karınca kararınca bu takıma katkı verin. Hiç olmaz ise Bölgesel Amatör Lig’den profesyonel lige doğru bir adım atarsak kazancı daha fazla olacağından bu takım artık bundan sonra yürütebilir diye düşünüyorum.” Gündem maddesi oy birliği ile kabul edilerek meclisten geçti.
Burdur Belediye Meclisi’nde Bölgesel Amatör Lig’de Burdur’u temsil eden Burdur Maküspor’a 400 bin TL nakdi destek verilmesi hususu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi. Başkan Ercengiz, Burdur Maküspor’a destek çağrısında bulunarak “Lütfen sanayici ve iş adamlarımız Burdur’umuzun markası olabileceğine inandığımız futbol takımımıza lütfen sahip çıkalım.” dedi.

Burdur Belediye Meclisi Ağustos ayı oturumu yapıldı.

Burdur Belediye Meclisine ek gündem maddesi olarak sunulan “5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 14. Maddesi B fıkrasında belediyeler gerektiğinde spora teşvik etmek amacıyla gençlere spor malzemesi verir. Amatör Spor kulüplerine ayni ve nakdi yardım yapar ve gerekli desteği sağlar. Her türlü amatör spor karşılaşmalarını düzenler. Yurtiçi ve yurt dışı müsabakalarda üstün başarı gösteren veya derece alan öğrencilere, sporcular, teknik yöneticilere ve amatör antrenörlere ödül verebilir hükmü gereğince ilimizi sezon başında Bölgesel Amatör Lig’de temsil edeceğinden dolayı Burdur Maküspor kulübüne 400 bin TL nakdi yardım yapılması hususunun görüşülmesi.” gündem maddesi görüşüldü.

Gündem maddesinin oylamasına geçilmeden önce Burdur halkına, esnaflarına ve iş adamlarına destek çağrısında bulunan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz şunları söyledi;

“2 yıl önce Bölgesel Amatör Lig’de iki takımımız Burdur’u temsil etti. Geçen yıl Burdur Maküspor iddialı tek takımımız olarak ve ilk 5 haftasında da lider veya ikinci olarak götürdüğü bir sezona başlamıştı. Ama maalesef malumunuz artık dünyanın her yerinde takımlar profesyonelleşmeye başladı.  Sporda amatör ruhtan her ne kadar adı Bölgesel Amatör Lig (BAL) da olsa parasının ne kadar çok olduğu takımının ne kadar iyi olduğu ilintili bir bağlantıya döndü. Bu nedenle Mehmet Akif Ersoy Üniversitemizin bünyesinde kurulan ama biz onu şehir takımı olarak görmeye çalıştığımız takımımıza geçen yıl 75 bin lira nakdi yardımda bulunduk. Bir sporcunun transferinde bu parayı kullanmışlardı.

Ve bugün geldiğimiz noktada takımımız Burdur’da esnaf arkadaşlarımızın, gönüllülerin uhdesine kalmış durumda. Gönül ister ki bu memleketin parası çok olan sanayici ve iş adamları da bu takıma sahip çıksın. İnşallah onlarda buradan çağrımızı duyar. Onlara bu çağrımızı duyurmuş olalım. Lütfen sanayi ve iş adamlarımız Burdur’umuzun markası olabileceğine inandığımız futbol takımımıza lütfen sahip çıkalım. Arkadaşlarımız bizi ziyaret etti. İnanın bizde kendi şartlarımızı zorlayarak 400 bin lira bir katkı verebileceğimizi hesap ettik. Ben bu konuda Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi bünyesi altında başlamış, ancak bugün adı Maküspor olan takımın Burdur’un takımı olarak anılmasını ve Burdur’un takımına da herkesin sahip çıkmasını arzuluyorum. Bir kere de daha buradan çağrıda bulunayım. Lütfen tüm Burdurlular, içerisinde yaşayanlar ya da dışarıda olanlar gelin karınca kararınca bu takıma katkı verin. Hiç olmaz ise Bölgesel Amatör Lig’den profesyonel lige doğru bir adım atarsak kazancı daha fazla olacağından bu takım artık bundan sonra yürütebilir diye düşünüyorum.”

Gündem maddesi oy birliği ile kabul edilerek meclisten geçti.

Habere ifade bırak !
Faik Güven Yılmaz - EDİTÖR
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (1 )

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve bomba15.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
11.Köylü
(04.08.2023 16:52 - #5256)
Seçim yakın kesenin ağzını açın. Kentin takımlarından Makü Spor'a destek verilmesi anlaşılır bir durum. Fakat belediye daha önce böyle bir destekte bulundu mu?
Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve bomba15.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
(0) (0)
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.