İLÇELER Haber Girişi: 22.04.2022 - 17:01, Güncelleme: 22.04.2022 - 17:01

Bucak Belediyesi Çocuk Meclisi Başkanı Abdullah Samet Işık Oldu

 

Bucak Belediyesi Çocuk Meclisi Başkanı Abdullah Samet Işık Oldu

Bucak Belediyesi Çocuk Meclisinin yönergesine göre yapılan seçimlerde yeni Çocuk Meclisi Başkanı Abdullah Samet Işık olarak belirlendi.
Bucak Belediyesi çocuk meclisi Belediye Meclis toplantı salonunda toplandı. Toplantıya  Çocuk Meclisi üyeleri Buğlem Matur, Emirhan Matur, Giray Kağan Kurt, E.Siraç Ünlücan, Ahmet Semih Öztürk, Mehmet Yavuz, Mustafa Işık, Mehmet Atan, Abdullah Samet Işık, Gülsüm Atan, Süleyman Yiğit Andıç, Kadriye Mayda katıldı.                 Toplantı öncesi bilgilendirme konuşması yapan Belediye Yazı İşleri Müdürü Gülsüm Güner “Sevgili çocuklar, Bugün çocuk Meclisimiz 2022 yılı ilk toplantısını birazdan gerçekleştirecekler. Biz belediye olarak sürekli söylediğimiz gibi çoğulcu katılım ve şeffaflıktan yanayız. Gelecek nesillerimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın ve gençlerimizin şimdiden geleceğe hazırlama açısından bu tür organizasyonlar büyük önem taşıyor. Bu günkü Meclis toplantımızdan önce katılımcıların kimliklerine göre yaş kontrolü yapacağız. 20 Nisan 2008 tarihinden önce doğumlu olanların Çocuk Meclisi yönergesine göre Meclis üyeliği kendiliğinden düşmüş oluyor. Bu şekilde olan çocuklarımızı gençlik meclisimize başvurmaya davet ediyorum. Gençlik Meclisine başvurular Belediyemiz Kültür Müdürlüğüne yapılacak. Çocuk Meclis’i yönergesine göre gündem maddelerinde bulunan seçimleri gerçekleştireceğiz. Çocuk Meclisimizin hayırlı olmasını diliyorum.” Dedi.                 Çocuk meclisi toplantısının gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Çocuk Meclisi Başkanı ve Başkan Yardımcısı (Vekili) seçimi yapıldı.Abdullah Samet Işık, Süleyman Yiğit Andıç,Giray Kağan Kurt, Mehmet Yavuz ve Emirhan Matur aday oldu.     Abdullah Samet Işık 4 oy, Süleyman Yiğit Andıç 1 oy,Giray Kağan Kurt 3 oy, Mehmet Yavuz    2 oy ve Emirhan Matur 2 oy aldı. Oylama sonucunda  Abdullah Samet Işık Çocuk Meclisi Başkanı,  Giray Kağan Kurt  Çocuk Meclisi Başkan Yardımcısı (Vekili) olarak seçildi. Bucak Belediyesi Çocuk Meclisi Katip Üyeliği seçiminde Gülsüm Atan 6 oy, Mehmet Atan 1 oy, Süleyman Yiğit Andıç 2 oy, Mehmet Yavuz 3 oy almış olup, Gülsüm Atan Çocuk Meclisi Katip üye olarak seçildi. Bucak Belediyesi Çocuk Meclisi Yürütme Kurulu Üyeleri olarak 11 oy alan Mustafa Işık, 11 oy alan Mehmet Yavuz ve 8 oy alan Mehmet Atan seçildi.  
Bucak Belediyesi Çocuk Meclisinin yönergesine göre yapılan seçimlerde yeni Çocuk Meclisi Başkanı Abdullah Samet Işık olarak belirlendi.

Bucak Belediyesi çocuk meclisi Belediye Meclis toplantı salonunda toplandı. Toplantıya  Çocuk Meclisi üyeleri Buğlem Matur, Emirhan Matur, Giray Kağan Kurt, E.Siraç Ünlücan, Ahmet Semih Öztürk, Mehmet Yavuz, Mustafa Işık, Mehmet Atan, Abdullah Samet Işık, Gülsüm Atan, Süleyman Yiğit Andıç, Kadriye Mayda katıldı.

                Toplantı öncesi bilgilendirme konuşması yapan Belediye Yazı İşleri Müdürü Gülsüm Güner “Sevgili çocuklar, Bugün çocuk Meclisimiz 2022 yılı ilk toplantısını birazdan gerçekleştirecekler. Biz belediye olarak sürekli söylediğimiz gibi çoğulcu katılım ve şeffaflıktan yanayız. Gelecek nesillerimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın ve gençlerimizin şimdiden geleceğe hazırlama açısından bu tür organizasyonlar büyük önem taşıyor. Bu günkü Meclis toplantımızdan önce katılımcıların kimliklerine göre yaş kontrolü yapacağız. 20 Nisan 2008 tarihinden önce doğumlu olanların Çocuk Meclisi yönergesine göre Meclis üyeliği kendiliğinden düşmüş oluyor. Bu şekilde olan çocuklarımızı gençlik meclisimize başvurmaya davet ediyorum. Gençlik Meclisine başvurular Belediyemiz Kültür Müdürlüğüne yapılacak. Çocuk Meclis’i yönergesine göre gündem maddelerinde bulunan seçimleri gerçekleştireceğiz. Çocuk Meclisimizin hayırlı olmasını diliyorum.” Dedi.

                Çocuk meclisi toplantısının gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Çocuk Meclisi Başkanı ve Başkan Yardımcısı (Vekili) seçimi yapıldı.Abdullah Samet Işık, Süleyman Yiğit Andıç,Giray Kağan Kurt, Mehmet Yavuz ve Emirhan Matur aday oldu.

    Abdullah Samet Işık 4 oy, Süleyman Yiğit Andıç 1 oy, Giray Kağan Kurt 3 oy, Mehmet Yavuz    2 oy ve Emirhan Matur 2 oy aldı. Oylama sonucunda  Abdullah Samet Işık Çocuk Meclisi Başkanı,  Giray Kağan Kurt  Çocuk Meclisi Başkan Yardımcısı (Vekili) olarak seçildi. Bucak Belediyesi Çocuk Meclisi Katip Üyeliği seçiminde Gülsüm Atan 6 oy, Mehmet Atan 1 oy, Süleyman Yiğit Andıç 2 oy, Mehmet Yavuz 3 oy almış olup, Gülsüm Atan Çocuk Meclisi Katip üye olarak seçildi. Bucak Belediyesi Çocuk Meclisi Yürütme Kurulu Üyeleri olarak 11 oy alan Mustafa Işık, 11 oy alan Mehmet Yavuz ve 8 oy alan Mehmet Atan seçildi.

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve bomba15.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.