01 Haziran 2020 Pazartesi

Ülkemiz için Üreten Minikler Ödüllerine Kavuştu

Ülkemiz için Üreten Minikler Ödüllerine Kavuştu

Burdurlu Niyazi ve Mehmet Ödül Aldılar

05 Şubat 2019 Salı 09:24 TÜRKİYE

Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliğinin düzenlediği, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birlikleri üyelerinin çocukları ve torunlarına yönelik olarak geleneksel hale gelen resim ve şiir yarışmasının onbirincisi bu yıl “Ülkem için Üretiyorum” konu başlığı altında düzenlendi.

Ziraat Bankasının da katkılarıyla gerçekleştirilen yarışmada dereceye girenlere ödülleri 31 Ocak 2019Perşembe günü Tarım ve Orman Bakanlığı Atatürk Konferans Salonunda düzenlenen tören ile teslim edildi. Ayrıca Türkiye’nin birçok ilinden yarışmaya katılan ve dereceye giren çocuklar ile aileleri 30 Ocak Çarşamba günü Anıtkabir’i ve 1. Meclis’i ziyaret etti.

Tarım ve Orman Bakanlığı Genel MüdürYardımcısı Erol BULUT ve Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği Genel Başkanı Kamil ÖZCAN’ın açılış konuşmalarını yaptığı Resim ve Şiir Yarışması ödül töreni ve sergi açılış törenine,Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği Muhasip ÜyesiMehmet ALDEMİR, Yönetim Kurulu Üyeleri Hasan Hüseyin ÖZDEMİR, Serhat VAYISOĞLU, Denetleme Kurulu Üyesi Mehmet Sedat GÜNGÖR, Osmaniye İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim SAĞLAM,Çorum İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan SARI, Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Genel Sekreteri Ali ÖZGEHAN, Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği Genel Sekreteri Adnan GÜLTEK, Türkiye Ziraat Odaları Birliği temsilcisi Levent GENÇ,Ziraat Bankası temsilcisi AbdiBahadır TURGUT, Öğr. Gör. Ceylan TÜRKŞEN, İl Birlik Başkanları, Yönetim Kurulu Üyeleri ve sorumlu müdürleri katılım sağladı.

Resim ve şiir yarışmasında, 7-9 yaş ve 10-12 yaş olmak üzere iki ayrı yaş grubunda düzenlenen kategorilerde, birincilere tablet, saat ve 1.500 TL hediye çekiikincilere tablet, saat ve 1.000 TL hediye çeki üçüncülere tablet, saat ve 750 TL hediye çeki, mansiyon ödülü kazananlara saat ve 500 TL hediye çeki, katılım sağlayan yarışmacılara ise saat hediye edildi. Ödül töreninin ardından dereceye giren ve mansiyon ödülü alan resim ve şiirlerin yer aldığı serginin açılışı gerçekleştirildi.

 

 

 

 

 

RESİM KATEGORİSİNDE DERECEYE GİRENLER

 

10 - 12 YAŞ

7 - 9 YAŞ

BİRİNCİ

CEYDA ARSLAN/ÇANAKKALE

NİSANUR AYDAR/BALIKESİR

İKİNCİ

ÜMİT POYRAZ/BALIKESİR

NİYAZİ CEYHUN İLHAN/BURDUR

ÜÇÜNCÜ

ELA AYVERDİ/BALIKESİR

EGE YALAZI/BALIKESİR

MANSİYON

EMRE BULUT/BALIKESİR

GİZEM EŞME/BALIKESİR

MANSİYON

EMİRHAN ÇELİK/BURDUR

ESLEM BAŞARAN/BALIKESİR

MANSİYON

MEHMET HASAN EFE/BALIKESİR

SÜLEYMAN BULDU/BURDUR

   

ŞİİR KATEGORİSİNDE DERECEYE GİRENLER

 

10 - 12 YAŞ

7 - 9 YAŞ

BİRİNCİ

YAĞMUR IŞILAK/KAYSERİ

CENGİZHAN AKÇAKAYA/KAYSERİ

İKİNCİ

AYŞENAZ ÇİFTÇİ/UŞAK

AYŞE BERRAK ÖZCAN/BALIKESİR

ÜÇÜNCÜ

ZÜBEYDE KALE/KAYSERİ

MELİKE TAŞKAN/BALIKESİR

MANSİYON

HİRANUR BİŞİRİK/KAYSERİ

ALİ SIDKI CABA/AMASYA

MANSİYON

EMİR ÖZ/BURDUR

HİLAL TEKERLEK/KAYSERİ

MANSİYON

MEHMET ÖZYÜREK/BURDUR

TUĞBA ANDIÇ/KAYSERİ

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

ali berber

03 Ağustos 2015 Pazartesi 09:15

LÜTFEN!! Sayın BOMBA15 Yetkilileri gözünüzün yağını yiyeyim çıkın Gazi Cad. ve bir kaç sokağa bir röpörtaj yapın halk ile çilesi bir dinleyin bu kaldırım işgali ile ilgili ne hikayeler ne romanlar ne görüşler çıkar.Ansiklopediler senaryolar yazılır.Çünkü vatandaşı çileden çıkartacak şekilde işgal var.OOOOOLLLLMMMAAAZZZ böyle birşey.uYAN uYAN belediye

farazi

31 Temmuz 2015 Cuma 13:39

Çok güzel bir uygulama kaldırım vatandaşın yürümesi içindir esnaf masa sandalye koysun ürün sergilesin diye değildir

ali berber

31 Temmuz 2015 Cuma 13:24

kaldırımlar sadece yayalara aittir.Esnafın bababısın mülkü değildir.Burdurda da kaldırımlar esnaflar tarafındal işgal edilmiş durumda.belediye ve zabita memurları uyusun.Mecburiyet cad.başta olmak üzere bütün caddeler.10m2 dükkanın var 50 m2 işgal ediyor.Hak mı bu .Caddeye arabanı kaldırıma eşyalarını olmadı duba sandalye ne varsa koy eee sonra esnaf zor durumda hakkınız neyse ona kanaat ediniz. Birazda empati yapın yayaları yerine koyun .Hele lokantalar cafeler ooo iyi ne ala olmaz böyle birşey.

Kaldırımlarda yürünmüyor.

31 Temmuz 2015 Cuma 08:11

İlçe Belediyesinin Başkan ve Personellerine yapmış oldukları çalışmadan dolayı tebrik ederim.Çok cesaretli bir adım ve uygulama. Esnaf arkadaşların unutmaması gereken husus, satış yaptıkları alan içinde kullanım hakları var. Dışarıda ürün teşhiri yapmak, serinlemek için masa, sandalye ve tabure koymak sureti ile kaldırımı işgal etme faaliyeti; kaldırım ve yolları kullanım hakkı olan diğer VATANDAŞLARIN hakkını engellemek demektir. Seçim kaygısı olmayan, Vatandaşların da ulaşım hakkını düşünen diğer BELEDİYE Başkanlıklarınında yapması gereken bir uygulama ve alması gereken doğru bir karar olduğunu düşünüyorum. Vatandaş olarak yapılan uygulamadan dolayı Belediye Başkanına ve Personellerine teşekkürlerimi sunarım.Saygılarımla.

ALİ BERBER

31 Temmuz 2015 Cuma 07:17

Bakın arkadaşlar esnaf rahatsız neden?Hiç rahatsız olmasın.Kaldırımlar esnafın babasının malı değil.Burdur merkezde aynı esnafın 10 m2 dükkanı var.Allah versin 50 m2 kaldırım işgal ediyor.Olmadı bir arabasını akşama kadar park Yine oladı masa sandalye bariyer tenike iyide mülkiyeti sana olyan yerde senin ne alacağın var.Yaya ya saygı çevreye herşeyden önce insana saygı helal olsun bu baba yiğide Burdura örnek olsun.Burdurda belediye bşk ve zabitayı göreve çağırıyorum bir vatandaş olarak.

Aasaa

30 Temmuz 2015 Perşembe 20:58

Müşteri sığmıyor, mal sığmıyor ise dükkanını değiştirsin daha büyük bi dükkana geçsin kaldırımda insanlar yürür mallar durmaz

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Burdur Valiliğinden Bucak'ta Yaşananlara Yanıt Verildi

Burdur Valiliğinden Bucak'ta Yaşananlara Yanıt Verildi