24 Haziran 2019 Pazartesi

  • 5,811 TL
  • 6,627 TL
  • 261,08 TL
  • 95.182

Sizde Bir Çocuğun Hayalini Gerçekleştirmek İstemez misiniz?

Sizde Bir Çocuğun Hayalini  Gerçekleştirmek İstemez misiniz?

DÜNYA YEŞERİYOR ,HAYALLER GERÇEKLEŞİYOR

05 Mart 2018 Pazartesi 14:44 TÜRKİYE

Sizde Bir çocuğun hayaline ortak olun

 Küçük bir kıvılcımla başlayan “81 İliz Yeşeren Hayallerde El Eleyiz”proje ulusal düzeyden uluslar arası büyükleğe taşındı. Şubat başı ile Haziran ayı sonuna kadar devam edecek projede çocukların hayaller kurması ve hayallerinin gerçekleştirilmesi için bir adım atıldı. Öğrencilerden gerçekleştirilebilecek hayallerinin yazılmasının istendiği proje Burdur genelinde de okulların dahil edilmesi sağlanacak. İstenirse dışarıdan vatandaşlarda bir çocuğun hayalini gerçekleştirmek için yardımda bulunabilecek.

Projeye ortak 7 ülke

Burdur'da Karamanlı Devrim İlkokulundan Cennet Aksu'nun yürüttüğü proje başlangıçta ulusal düzeyde ve  “81 İliz Yeşeren Hayallerde El Eleyiz” ismi ile onaylanmıştı. Ancak ortak alımı sürecinde avrupanın 7 ülkesinden 13 ortakta projeye dahil oldu. Şimdi ise toplam 191 ortağı olan projede Türkiye'den  178 okul yada kurum var. Proje Avrupadan gelen katılımcılar ile birlikte uluslar arası düzeye çıkmıştır. E twinning platformunda   bulunan Arnavutluk, Polonya, Azerbaycan,Tunus,Gürcistan,Moldova ve Ukrayna yabancı ortak ülkeler.

Büyük işleri, büyük hayaler kuranlar başarır!..

William Russell “Büyük işler, büyük hayaller kurma özelliği olan insanlarca başarılmıştır” sözünden yola çıkılan projede, çocuklar hayallerini kağıda yazacak hayal sandığına atacak. Fidan dikiminden sonra sandıklardan çıkarılan hayaller gerçekleşecek. Hem hayaller gerçekleşecek hem de ulusal ve uluslararası düzeyde   okullarımızda aynı tarihte binlerce fidan dikilecek. Çocukların hayallerini gerçekleştirme sürecinde öncelikle orman haftası içerisinde tüm proje ortakları ile birlikte fidan dikimi gerçekleştirilecek.

Proje finali Burdur ve Ankara'da

Çalışmanın finalinde Burdur Karamanlı ilçesinde 23-24 Haziranda geniş katılımlı bir final yapılması hedefleniyor. 30 Haziranda ise Ankara’da bakanlık düzeyinde, siyasilerin ve protokol üyelerin katılımı ile geniş kapsamlı bir final yapılacak.  

Sizde Bir Çocuğun hayalini gerçekleştirmek isterseniz

KARAMANLI DEVRİM ILKOKULU

ÜZERİNE TIKLAYARAK ARAMA YAPABİLİRSİNİZ

Telefon 0248 531 30 13

nolu telefondan yetkililer ile görüşebilirsiniz

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Murat

05 Mart 2018 Pazartesi 16:42

Gerçekten çok güzel bir çalışma olmuş. Bu proje okulu Devrim İlkokulu'nu yönetici ve öğretmenlerini bu çalışmaları için tebrik ediyorum. Ben de desteklemek istiyorum.

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Şeker Fabrikası İçin CHP'nin Ağır Topları Burdur'a Geliyor

Şeker Fabrikası İçin CHP'nin Ağır Topları Burdur'a Geliyor