Realtime website statisticsRealtime website statistics

19 Kasım 2018 Pazartesi

  • 5,334 TL
  • 6,099 TL
  • 209,82 TL
  • 93.616

Rektör Korkmaz'dan Yerli Araç Çıkışı

Rektör Korkmaz'dan Yerli Araç Çıkışı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Yerli Otomobil Paylaşımına Korkmaz'dan Anında Yanıt

02 Kasım 2017 Perşembe 15:43 TÜRKİYE

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yerli üretim otomobil ile ilgili bugün yaptığı çağrıya Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Adem Korkmaz'dan da jet karşılık geldi.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde "Türkiye'nin Otomobili Ortak Girişim Grubu Tanıtım Toplantısı"nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan sosyal medya hesabından da çağrıda bulunarak, " Şimdiden ilan ediyorum: Piyasaya süreceğiniz ilk otomobilin, bedelini ödemek şartıyla taliplisi de benim!" diyerek yerli ve milli otomobil ile ilgili ilk akımı da başlattı.

Ortak Girişim Grubu adı altında bir araya gelen Anadolu Grubu, BMC, Kıraça Holding, Turkcell ve Zorlu Holding'den oluşan dev firmalar ilk yerli otomobil için imzayı attılar. İlk yerli otomobil ise en geç 2019'da tamamlanarak, 2021'de de satışa başlaması hedefleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın paylaşımı sonrasında ise Rektör Adem Korkmaz'da destek paylaşımında bulunarak, kurumlara dikkat çekmek istedi. Korkmaz yaptığı paylaşımda, "Ben de gerekirse aracımı satıp yerli aracı alıcam. Bütün kurumlarımız olarak yerli üretimlerin satın alınmasında daha hassas olabiliriz" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

İyi Parti'de Osman Kurt Sesleri!..

İyi Parti'de Osman Kurt Sesleri!..