blog statisticsblog statistics

25 Kasım 2017 Cumartesi

  • 3,944 TL
  • 4,709 TL
  • 163,63 TL
  • 104.539
SON DAKİKA

Olpak ceviz ezmesi için gerekeni yapacak

Olpak ceviz ezmesi için gerekeni yapacak

Ama önce raf ömrü uzatılacak...

14 Kasım 2016 Pazartesi 14:00 TÜRKİYE

Burdurlu MÜSİAD Başkanı Nail Olpak, MAKÜ Rektörü Prof.Dr. Adem Korkmaz ile yaptığı görüşmede, daha önce coğrafi işareti alınan Burdur Ceviz Ezmesinin raf ömrününü uzatılması halinde, THY menüsüne dahil edilebileceğini açıkladı. MAKÜ Rektörü Korkmaz, ilgili ambalajlama  çalışmalarını tamamladıktan sonra gerekli girişimlerde bulunacaklarını iletti.

 

Burdurlu Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Nail Olpak, memleketinin gelişmesi adına yapılan yöresel tanıtım çalışmalarını destekliyor. 
Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Rektörü Prof.Dr. Adem Korkmaz, Burdur’un meşhur ceviz ezmesi konusunda gerekli çalışmaların yapılmasının ardından, MÜSİAD Başkanı Nail Olpak’ın destekleriyle Türk Hava Yolları’nın (THY) menüsüne dahil olması adına girişimlerde bulunulacağını açıkladı.
Türkiye’de ceviz esmesi ile bilinen Burdur’da, kısa sürede sertleşme ve bozulma gözlenen ürünün raf ömrünün uzatılması için kollar sıvandı.

REKTÖR KORKMAZ’IN GÜNDEMİ: YÖRESEL TANITIMA AĞIRLIK VERMEK 
Uzun süredir gündemde olan konuyla ilgili girişim MAKÜ Rektörü Prof.Dr. Adem Korkmaz tarafından gündeme getirildi.
Bir süre önce ceviz ezmesinin coğrafi işaretini üniversite çalışmalarıyla aldıklarını ifade eden MAKÜ Rektörü Adem Korkmaz, bu yöresel ürününün Türkiye ve dünyaya tanıtılması gerektiğini savundu.

CEVİZ EZMESİ GÖRÜŞMESİ
Fahri Doktora Payesi takdim edilmek üzere memleketine gelen MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak ile ceviz ezmesi konusunda görüşme yaptıklarını ifade eden MAKÜ Rektörü Korkmaz, basın mensuplarıyla bir araya geldiği toplantıda bu konu hakkında açıklamalarda bulundu.

REKTÖR KORKMAZ: “RAF ÖMRÜNÜ AMBALAJLAYARAK UZATABİLİRİZ”
Burdur’un meşhur ceviz ezmesinin raf ömrünün uzatılarak, ambalajlanması ve uzun süre taze kalması adına çalışmalar yapacaklarını dile getiren MAKÜ Rektörü Korkmaz, bu durumun halledilmesinden sonra ise büyük firmalarda yöresel ürün tanıtımı yapılabileceğini iletti.
Yapılacak çalışmalar konusunda bilgi veren Rektör Korkmaz, “Biz, ceviz ezmesinin raf ömrünü ambalajlayarak uzatabiliriz” dedi. 

MÜSİAD BAŞKANI OLPAK: “RAF ÖMRÜNÜ UZATIN, THY MENÜSÜNE SOKARIZ” DEDİ
Bu işlemlerin tamamlanmasının ardından, Burdurlu MÜSİAD Başkanı Nail Olpak’ın da katkılarıyla THY ile görüşme yapılacağını kaydeden Rektör Korkmaz, “MÜSİAD Başkanı Nail Olpak, ‘Raf ömrünü uzatın, biz onu THY menüsüne sokarız’ dedi.  Biz de bu çalışmalarımızı tamamladıktan sonra Burdur tanıtımına katkı sağlayacağız” diye konuştu.

ULUSAL VE ULUSLARARASI YÖRESEL TANITIM SÜRECİ 
Yöresel tanıtım konusundaki ilk ulusal ve uluslararası girişim olan ceviz ezmesi çalışmalarındaki sürecin nasıl devam edeceği ise merakla bekleniyor…
Feti KILIÇ / ÖZEL HABER

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

15 Kasım 2016 Salı 12:58

Uzatılmış olanı kullanın. La- Mı Ceviz ezmesi 6 aylık raf ömrü koyuyoruz. ODTÜ prf. Dr. Fatih yıldız tarafından yapılan araştırmalar sonucu ortaya çıktı.

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Kış gelmeden yetkililer bunu değerlendirmeli

Kış gelmeden yetkililer bunu değerlendirmeli