21 Mart 2019 Perşembe

  • 5,429 TL
  • 6,201 TL
  • 230,37 TL
  • 103.310

Diyanet Sen Burdur Şube Başkanı Bünyamin Özdaş'tan Tepki

Diyanet Sen Burdur Şube Başkanı Bünyamin Özdaş'tan Tepki

Diyanet Sen Burdur Şube Başkanı Bünyamin Özdaş'tan Tepki

03 Ocak 2018 Çarşamba 11:40 TÜRKİYE

Diyanet-Sen Burdur Şube Başkanı Bünyamin Özdaş, bazı basın yayın organlarında çıkan ' Kız çocuklarının erken yaşta evlenmesi' hususundaki haberlere tepki gösterdi. Amaçlarının Diyanet İşleri Başkanlığını yıpratmak ve itibarsızlatırmak olduğunu söyleyen Başkan Özdaş, ' Başkanlığımız ve bütün din görevlileri erken yaşta evliliğin her zaman karşısında durmuş, durmaya da devam edecektir' dedi. Bu konuda meclisten geçen resmi nikah kararında da 'çocuk yaşta evliliklerin önünü kesmeye yönelik hukuki yaptırım kararının' da arkasında Başkanlık görüşünün olduğunu dile getirdi.

Başkan Bünyamin Özdaş Yaptığı açıklamada şunlara yer verdi;

Diyanet İşleri Başkanlığına yapılan itibar suikastleri kabul edilemez

Bazı basın yayın organlarında Kız çocuklarının erken yaşta evlenmesi hususunda Diyanet İşleri Başkanlığının Terimler sözlüğünde bulunan açıklamalarını çarpıtarak farklı göstermek kabul edilemez bir itibar suikastidir

Çocuk yaşta evliliklerin her zaman karşısında duran Diyanet İşleri Başkanlığını her defasında yıpratmak ve itibarsızlaştırmak için bazı odaklar  hınca hınç bir  gayret içerisine girmiştir.

 Yapılan bütün eğitim seminerlerinde ,öncelikli hususun erken yaşta evliliklerin önünün kesmek olduğu kamu oyunun bilgisindedir.

 Başkanlığın Terimler sözcüğünde açıkladığı husus , kişinin biyolojik gelişiminin iklim şartları açısından da göz önünde bulundurarak , dini sorumlulukların çocuklarda hangi yaşlarda başlayabileceğini tespit etmek için İslam bilginlerinin  görüşlerine yer verilmesidir.

Bu ifadeler çocuk yaşta evlenebilmenin  şartı değildir. Kısaca kız çocukları 9 yaşında evlendirilebilir iddiası yapılmamakta kız çocukların akıl ve büluğ yaşları  ortaya konmaktadir.

Her zaman olduğu gibi dinden ve diyanetten rahatsız olanların yaptıkları  yüce dinimizi, diyanetimizi, küçümsemek için ortaya koydukları pervasızca saldırılardan başka bir şey değildir.

Yapılan tanımlamayı itibarsızlaştırıcı bir algı suikastine çevirmek akla ziyan bir davranıştır.

Çok kısa bir  süre önce , milletin  meclisi  tarafından alınan, başkanlığımızın görüşüne de başvurulduğu  resmi nikah kararı , çocuk yaşta evliliklerin önünü kesmeye yönelik hukuki bir girişimdir.

Hal böyleyken  Diyanet İşleri Başkanlığı için her zaman pusuda bekleyen, dine ve diyanete nasıl zarar verebilirim sorularıyla kafaları bulandıranlar yine hezimete uğrayacaktır.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Musa Yılmaz

03 Ocak 2018 Çarşamba 22:35

1-*Nikah için yeterlik, AKLEN OLGUN OLMAKTIR.* diyor ALLAH. 2-DİB ile ilgili olan Dini Kavramlar Sözlüğünde; * Nikah için yeterlik, buluğa ermiş olmaktır.* diyor KUL.3-Dini Terimler Sözlüğünde;* Nikah için yeterlik,buluğa ermek ve imanın şartlarını bilmektir.* diyor bir KUL.(NOT:İmanın şartlarını bilen buluğa ermiş bir kişi, AKLEN OLGUN OLMAYABİLİR.) 4-DİB de Allah'ın dediğini esas almalıdır . 5-Bir mesleğin itibarsız hale gelmesinin asıl sorumluları,o mesleğin mensuplarıdır./Teşekkür ederim.

Adnan Öztürk

17 Kasım 2014 Pazartesi 02:39

Sayın Bomba 15 yöneticisi bu akşam yapmış olduğum bu yorumdan önceki yorumumun yayınlanmamasını ve silinmesini rica ediyorum. Saygılar

Adnan Öztürk

16 Kasım 2014 Pazar 20:57

Burdur'da Sayın Bayram Beyin yaptığı müdür atamalarını inceleme fırsatı buldum Diğer illerde kendi ilinden memleketlisi olan kişileri müdür yapma çabası ön plana çıkarken , Burdur'da bir yabancı merakıdır gidiyor. Hatta Burdur için "Kurtuluş Savaşında Kadınlı erkekli İtalyanlara Burdur halkı Hizmet etmişsiniz." Deyip kahkaha atan adamı müdür atıyorsunuz. Merak ediyorum Bu vekil Burdur halkı mı temsilci seçti yoksa Adana mı? Nedir Burdur Halkına bu kadar hıncı bilmem. Burdurun yerlisi ne kadar müdür varsa tıraşladı. Anladığım kadarıyla Burdur halkı vekilini seviyor ki bu noktalara getirmiş. Sevgileri acaba karşılıksız mı?

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Bayram Özçelik Yine Adım Atmadık, Ziyaret Edilmedik Yer Bırakmadı

Bayram Özçelik Yine Adım Atmadık, Ziyaret Edilmedik Yer Bırakmadı