Realtime website statisticsRealtime website statistics

19 Ekim 2018 Cuma

  • 5,656 TL
  • 6,498 TL
  • 222,85 TL
  • 96.770

Burdur Valiliğinden Kritik Uyarı; Yayla Evi veya Yazlığı Olanlar

Burdur Valiliğinden Kritik Uyarı; Yayla Evi veya Yazlığı Olanlar

Burdur Valiliğinden Kritik Uyarı; Yayla Evi veya Yazlığı Olanlar

26 Ekim 2017 Perşembe 15:30 TÜRKİYE

Trabzon'un Maçka İlçesi'nde 15 yaşındaki Eren Bülbül ile jandarma Astsubay Başçavuş Ferhat Gedik'i şehit eden terörist grup içinde yer aldığı belirlenen PKK'lı terörist Mustafa Tolucan geçtiğimiz gün Giresun'un Dereli İlçesi Kulakyaka Yaylasında yakalanmıştı. Terörist yayla yolunda karşılaştığı bir vatandaşa ’Ben bir şantiyede çalışıyordum. Beni işten çıkardılar. Karnım aç, bana yiyecek bulabilir misin?’ dediği ifade edilmişti

İlk Olarak Giresun Valiliği Uyarmıştı

Tüm bu yaşananlardan sonra Giresun valiliği kritik bir uyarıda bulunarak vatandaşlara, “Yaşam malzemelerini yaylalardaki boş evlerden temin eden teröristlerin bölgemizde barınamaması maksadıyla tüm vatandaşlarımız tarafından boş yayla evlerinde gıda ve yaşam malzemeleri bırakmamaları önem arz etmektedir” uyarısında bulundu.

Burdur Valiliğinden de Vatandaşa Uyarı

Giresun  Valiliğinin açıklamalarından sonra bir uyarı da Burdur Valiliğinden  geldi. Vatandaşların uyarıldığı yazıda yaz aylarında yayla evleri veya yerleşim yerlerinde yazlıkları olanların evlerinden ayrıldıktan sonra geride yiyecek, içeçek türünde gıda maddeleri bırakmamaları istendi ve evlerinin muhafazasını sağlama almaları istendi.

 Terör suçluları evlerini kullanabilir

Terör suçları başta olmak üzere çeşitli suçlardan aranan şahısların bu evleri kullanabilecekleri, bu evlerde saklanabilecekleri göz önünde bulundurularak gerekli tedbirlerin alınması ve vatandaşlarımızın bu konuda gerekli hassasiyeti göstermesi, yayla evleri ve yazlık olarak kullanılan yerleşim yerlerinden uzaktaki bu evlerde dikkat çeken durumlar, kişiler olduğunda güvenlik güçlerine bildirilmeleri suçluların yakalanması açısından önem arz etmektedir.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Ağlasun - Çeltikçi Kavşağında Feci Kaza

Ağlasun - Çeltikçi Kavşağında Feci Kaza