blog statisticsblog statistics

19 Nisan 2018 Perşembe

  • 4,029 TL
  • 4,994 TL
  • 174,81 TL
  • 112.102
SON DAKİKA

Başkan Yusuf Keyik Ürdün’de

Başkan Yusuf Keyik Ürdün’de

Ürdün’de Burdur’u anlattı, Amaç Pastadan Burdur’unda pay alması...

15 Şubat 2017 Çarşamba 00:06 TÜRKİYE

TOBB öncülüğündeki iş adamı heyeti, ticareti artırmak için Ürdün’e çıkarma yaparak, Ürdün Başbakanı Al Mulki ve Maliye, Su İşleri, Ulaştırma, Sanayi, Ticaret ve Ekonomi Bakanları ile görüştü. Ardından yoğun bir katılımın olduğu Türkiye-Ürdün İş Forumu’na katılan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Ürdün’de 1 milyar dolara ulaşan yatırımları artırmayı ve buradaki su ve alt yapı projelerinden daha fazla pay almayı istediklerini söyledi.​.

Yoğun bir katılımın gözlendiği Forum’da 50’si TOBB heyetinden 145 civarında da Ürdün’den işadamı yer aldı.  Huzur-Ticaret-Zenginlik kavramlarının birbirinden ayrılmaz bir bütün olduğundan söz eden TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, “Ülkemizde ve coğrafyamızda huzur ve zenginlik istiyorsak, bunun yolu anahtarı birbirimizle daha fazla ticaret yapmaktan geçiyor” ifadesini kullandı.

Evinize hoş geldiniz!..

 Ürdün Ticaret Odası Başkanı Senatör Nael Al Kabariti ise konuşmasında Türk işadamlarına “İkinci evinize hoş geldiniz. Özel sektör olarak yan yana durmalı, Türkiye ile beraber daha fazla iş yapmalıyız” diye seslendi. Rakip değil, ortak olmak gerektiğini anlatan Kabariti, “Ürdün’de büyük imkânlar var. Gelin birlikte iş yapalım. Ürdün güvenlikli bir ülke” ifadesini kullandı.

 

Ürdün’ün ekonomik  potansiyellerinden Burdur olarak faydalanmalıyız

Türkiye ile Ürdün arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla düzenlenen ziyaretin oldukça verimli geçtiğini belirten BUTSO Başkanı Yusuf Keyik; “Ürdün ile Türkiye arasındaki ilişkiler çok eskilere dayanıyor. Özellikle 2009 yılında imzalanan serbest ticaret anlaşması ilişkilerin daha da gelişmesinde önemli rol oynadı. Orta Doğu Bölgesi'nin yükselen pazarlarından biri olan Ürdün, ülke ekonomisinin dış dünyaya entegrasyonu yönünde ekonomik reformlarını sürdürüyor. Türkiye ve Ürdün arasındaki dış ticaret hacmi her geçen yıl büyümektedir. Biz de her geçen gün gelişen bu ilişkiye katkı vermek ve bu pastadan Burdur’umuz adına pay almak üzere elimizden geleni yapmaya hazırız. İnşallah yapılacak işbirlikleriyle iki ülke işadamları arasında güzel bir köprü kurulacaktır. Biz buna inanıyoruz" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Başbakan Özçelik'e Antalya'da böyle seslendi!..

Başbakan Özçelik'e Antalya'da böyle seslendi!..