Realtime website statisticsRealtime website statistics

18 Kasım 2018 Pazar

  • 5,334 TL
  • 6,102 TL
  • 209,82 TL
  • 93.616

Korkmazın hayali gerçek oluyor; "Bu birim girişimcileri bekliyor!.."

Korkmazın hayali gerçek oluyor;

Açılışı TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu tarafından yapılan Burdur Gelişim Enstitüsü tanıtım toplantısı yaptı. Yapılan işlerin özetlendiği toplantıda, ilin markalarının tanıtımı, projeler hazırlanması ve danışmanlık, yurt dışı pazarının oluşturulması ve iş adamlarına yol göstermeye kadar birçok konu Enstitü Müdürü Ali Murat ALPARSLAN tarafından tanıtıldı.

23 Mart 2016 Çarşamba 12:50 Teknoloji

Üniversite sanayici buluşmasının en önemli ayağı olan saha çalışmalarına hız verdi. Bugüne kadar 50’nin üzerinde sanayiciyi ziyaret eden ekip önemli detayları da beraberinde yakaladı.  Burdur Gelişim Enstitüsü’nün projeleri hakkında bilgi veren Gelişim Enstitüsü Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ali Murat Alparslan, güçlü bir ekiple, büyük projelerle, hem Burdur’a, hem işadamlarımıza danışmanlık yapacağız, Burdur’un tanınması, gelişmesi için projeler ve çalışmalar gerçekleştireceğiz” dedi.

 

MAKÜ’nün model projesi örnek olacak

Burdur Gelişim Enstitüsü olarak Üniversite-Sanayi İşbirliği için de önemli bir model olma iddiasındayız diyen Alparslan, “Eğitim, proje, danışmanlık faaliyetleri için bir iletişim merkezi olacak enstitümüz Burdur İli ile Üniversitemizi bütünleştirmeyi arzu etmektedir” dedi.  Alparslan  “Enstitümüzün Burdur ve çevresinde tanıtılması için Burdur ve Bucak’ta Kamu Kurum ve Kuruluşları ile Özel Sektörde tanışma ve bilgilendirme ziyaretleri düzenlendik.  Bu ziyaretlerde 50’yi aşkın işletme ve kurum gezerek, Enstitümüzün hizmetlerini anlattık ve sektörün isteklerini dinledik, karşılıklı fikir alışverişleri yaptık ve bu ziyaretler bizler için yeni iş birlikleri kurulmasına vesile oldu” dedi.

İş adamlarına yurt dışı

Pazarı bulmayı öğretecekler

 

Yurtdışındaki üniversiteler ile görüşüp, Üniversitemiz ile oradaki üniversiteler arasında bir ağ kurup, fikir alışverişi yapacağız. Dış Ticaret Okulu kurmak istiyoruz. İşadamlarımıza pazar bulmayı öğreteceğiz. Yurt dışında pazar bulma sıkıntılarını biliyoruz ve bu konuda bir eğitim planladık. Burdur Ticaret Odası, Bucak Ticaret Odası’nın bizlere büyük ölçüde destekleri var. Bunun haricinde KOSGEB’in de finansal desteğini aldık. KOSGEB’in şirketlere verdiği bir danışmanlık desteği var. Bu destekle biz bu Dış Ticaret Okulu’nu hem Burdur’da, hem Bucak’ta hayata geçirmeyi planlıyoruz. Dış Ticaret Okulu Projemiz dışında İşadamı Okulu Projemiz var.  İşadamlarını geliştirmeye yönelik, işletmelerini geliştirmeye yönelik İşadamı Okulu kurmayı planlıyoruz. İşadamlarımızı Enstitümüze Okulumuza bekliyoruz.

 

Ceviz ezmesi  için TUBİTAK Projesi

Açıklamasında sadece akademik insan kaynağını değil, akademik öğrenci kaynağını da sunmak istediklerini de belirten Yrd. Doç. Dr. Ali Murat ALPARSLAN; “PROGEM adında Öğrenci Topluluğu kurduk. Bu topluluk ile ciddi anlamda proje yazma istatistiklerinde, isteklerinde büyük bir ivme kazandı. Bu projelerin danışmanlığını yaptık. Bu projelerle öğrencinin kentten mutluluğunu ölçeceğiz, öğrencinin Burdur’a yaptığı katkılar neler, onları ortaya koyacağız.  Burdur’un bir çok değeri var ama marka haline getirememişiz. Tanınır kılamamışız. İlk adım olarak ceviz ezmesinin ulusal olarak tanınması için TÜBİTAK projesi hazırlıyoruz. 

Girişimcileri Üniversiteye bekliyorlar

Girişimcilerimizi, yeni iş kuracakları Üniversitemize bekliyoruz. Sektör ile Üniversite Aktörlerini bir araya getirmeyi amaçlayan Sektör Masası Toplantıları yapacağız. Bu toplantıların ilkini 30 Mart 2016 tarihinde Enstitümüzde Doğal Taş ve Madencilik Sektörü için gerçekleştireceğiz. Mermer dışında gıda sektör, Hayvancılık Sektörü, Enerji Sektörü, Arkeoloji Sektörü ve Eko-Kültür Sektöründe de toplantılar gerçekleştireceğiz. Enstitümüz sahip olduğu modelleme bilgisi ile iş planlarını olgunlaştırmaya ve danışmanlık yapmaya hazırdır

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Yine Ağlasun Kavşağı... Araçlar Tanınmaz Hale Geldi

Yine Ağlasun Kavşağı... Araçlar Tanınmaz Hale Geldi