23 Mart 2019 Cumartesi

  • 5,762 TL
  • 6,519 TL
  • 242,72 TL
  • 99.835

CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker'den Yeni Yıl Mesajı

CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker'den Yeni Yıl Mesajı

CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker'den Yeni Yıl Mesajı

31 Aralık 2017 Pazar 18:11 Teknoloji

Her yeni yıl yeni bir umuttur. Yeni yıl yepyeni ve taze bir başlangıç olarak önümüzde duruyor. Yeni umutlar, yeni hedefler ve yeni yolculuklar bizleri bekliyor. 2017 yılına baktığımız zaman adalet, demokrasi, hukuk, ekonomi, eğitim, terör ve dış politika alanlarında ülke olarak pek çok zorluklar yaşadık. 2017 yılı ekonomik açıdan tüm çalışanlar için zor bir yıl oldu. Yine bu yıl, gazetecilerin ve milletvekillerinin hapiste olduğu,  askerlerimizin şehit edildiği ve Genel Başkanımızın tehdit edildiği bir yıl olarak tarihe geçti.

16 Nisan’da Parlamenter sistemden başkanlık sistemine geçişi öngören anayasa değişikliği için ülke olarak sandık başına gittik ve Yüksek Seçim Kurulu’nun mühürsüz oy pusulalarıyla ilgili kararını gördük. Mühürsüz oy pusulası kararı maalesef kara bir leke olarak Türkiye demokrasi tarihine yazıldı.

Yine 2017 yılında yerli ve milli olmakla övünenlerin Malta ve Man adalarında hesapları ortaya çıktı. Milyonlarca dolarlık para trafiği insanların başını döndürdü ve iş Genel Başkanımızı tehdide kadar vardı.

Hiç kuşkusuz yılın belki de en önemli olayı Genel Başkanımız tarafından başlatılan Adalet Yürüyüşüydü. Genel Başkanımız, İstanbul Milletvekilimiz Enis Berberoğlu’nun Milli İstihbarat Teşkilatı’na ait TIR’lara ilişkin davada tutuklanarak cezaevine konulmasını protesto etmek amacıyla 15 Haziran günü Ankara’dan İstanbul’a bir yürüyüş başlattı. Hiçbir ayrım gözetmeksizin 80 milyonu kucakladığımız bu yolda Adaletli bir Türkiye tesis edebileceğimizi gördük ve umutlarımızı yeniden yeşerttik.

Sonuç olarak 2017 yılı ülkemiz açısından çok mutlu ve huzurlu geçmedi. Ancak biliyor ve inanıyoruz ki her yeni yıl umutların tazelendiği, yepyeni bir başlangıç demektir. 2018 yılının, OHAL’in rafa kaldırıldığı, çalışanların haklarını aldığı, terör olaylarının sona erdiği ve adaletli bir Türkiye’nin olduğu bir yıl olmasını istiyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle yeni yılın tüm yurttaşlarımıza sağlık, mutluluk, huzur ülkemize ise barış ve adalet getirmesini diliyorum

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Kayalar Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya'dan Yeni Yıl Mesajı

Kayalar Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya'dan Yeni Yıl Mesajı