20 Haziran 2018 Çarşamba

  • 4,748 TL
  • 5,504 TL
  • 194,91 TL
  • 94.437
SON DAKİKA

Burdur'da Yağlı Güreş Şöleni

Burdur'da Yağlı Güreş Şöleni

ŞAMPİYONLUKLAR MAKÜ'NÜN

17 Mayıs 2017 Çarşamba 16:50 SPOR

19 Mayıs Gençlik Haftası kapsamında Burdur Kemal Solmaz Ortaokulu tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen ‘Yağlı Güreş Şenliği’ne Milli Takım Güreşçileri aynı zamanda Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencileri damgasını vurdu.

Burdur’un çeşitli ilçelerinden ve şehir dışından yaklaşık 50 güreşçinin katıldığı ve Minik1, Minik2, Ayak, Tozkoparan, Orta, Başaltı ve Başpehlivanlık alanlarında yarıştığı şenliklerde Ali Bönceoğlu Başpehlivan olarak şampiyon olurken, ikinciliği Yrd. Doç. Dr. Ahmet Şahin, üçüncülüğü ise İbrahim Şen elde etti.

Şenliklerde güreşerek ikinci olan Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Güreş Takımı ve Milli Takım Antrenörü BESYO Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ahmet Şahin, güreş şenliğine Ata sporunun yaygınlaşmasına katkı sağlamak amacıyla katıldıklarını belirterek “Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Sivas’ta düzenlenen Türkiye Şampiyonası’na da katılmış ve orada Türkiye Şampiyonu olmuştu. Burada birçok genç güreşçi bulunuyor. Onlara örnek olmak istedik. Başarılı olabilmeleri için çok çalışmaları gerektiğini ve sonucunda da burada bulunan MAKÜ öğrencileri gibi dünya şampiyonlukları kazanabileceklerini, ülkemizi dünyada en iyi şekilde temsil edebileceklerini göstermeye çalıştık.” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Türkiye'de Bir İlk, Yılın Seçilmiş Esnaf Annesi

Türkiye'de Bir İlk, Yılın Seçilmiş Esnaf Annesi