02 Haziran 2020 Salı

Atlı Dayanıklılık Yarışları 14 - 15 Ekim'de Gerçekleştirilecek!..

Atlı Dayanıklılık Yarışları 14 - 15 Ekim'de Gerçekleştirilecek!..

Eski Tarım Bakanı Mehdi Eker'in Sporcu Olarak Katılacağı Yarışmada Burdur'da Var...

08 Ekim 2017 Pazar 16:39 SPOR

Türkiye Binicilik Federasyonu Atlı Dayanıklılık Yarışması 14 - 15 Ekim tarihlerinde Isparta Gölcük Tabiat Parkı'nda gerçekleştirilecek.

Burdur, Isparta, İstanbul - Kocaeli  - Bursa - Nevşehir ve daha birçok ilden yaklaşık 30 sporcunun yarışacağı müsabakalarda dereceye girenlere, 4 kategoride kupa verilecek.
Valilik Kupası, Isparta Belediyesi Kupası, Süleyman Demirel Üniversitesi Kupası ve Gölcük Kupası'nın verileceği müsabakalar Isparta'da bu yıl ikinci kez gerçekleştiriliyor.

Müsabakaların Isparta'da yapılmasının kente ve Gölcük Milli Parkı'na tanıtım açısından önemli katkılar sunacağına dikkat çeken Binicilik Federasyonu Isparta İl Temsilcisi ve Ulusal Binicilik Antrenörü Ümit Yeter, "Isparta ve Gölcük'ü tanıtmak ve binicilik sporunun da tanıtımı açısından önemli bir organizasyon. İkincisi düzenlenen bu yarışı her yıl düzenleyerek geleneksel hale getirmeyi hedefliyoruz. Isparta'dan 9 sporcunun ter dökeceği müsabakalarda, Burdur'dan ve Türkiye'nin çeşitli illerinden 30 sporcu yarışacak. Endurans denilen sporun yapılacağı müsabakalar kapsamında ayrıca, 20 sporcu da lisans sınavına girerek, Türkiye Binicilik Federasyonu binicisi olmaya hak kazanacaklar. Müsabakalarda ayrıca eski Tarım Bakanı Mehdi Eker de Kocaeli Gebze'deki bir kulüpten sporcu olarak bu yarışmaya katılacak" dedi.

Feti KILIÇ

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Talihsiz Adam Toprağa Verildi!..

Talihsiz Adam Toprağa Verildi!..