blog statisticsblog statistics

19 Nisan 2018 Perşembe

  • 4,029 TL
  • 4,994 TL
  • 174,81 TL
  • 112.102
SON DAKİKA

Bu kezde Başkan Ercengiz'in kafasında soru işaretleri oluşmuş!..

Bu kezde Başkan Ercengiz'in kafasında soru işaretleri oluşmuş!..

Susamlık Takıntısına Açıklık Getirdi

10 Ocak 2017 Salı 00:27

10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle Burdurlu basın mensupları ile bir araya gelen Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz yine olay açıklamalara imza attı. İşe Ak Parti’nin Burdur’da yatırımların önüne ne şekilde set gerdiğinden başlayan Başkan Ercengiz sonrasında konuyu MAKÜ’nün Afyon’da yaptığı çalıştaya getirdi ve bu durumun “bizler için utanç verici” olduğunu söyledi. Bunların yaşanmasına sebep olarakta Burdur’un yatak sayısı, konferans salonu ve birçok fiziksel eksikliklere bağlayan Başkan Ercengiz Susamlık hususuna da buradan ince bir geçiş yaptı.

Kapatma konusunda Ak Partililere yüklenen Başkan Ercengiz, birçok amaca hizmet ediyor dediği Beldem ve sonrasında kötü işletildiği için kapatıldı dediği Göl Evleri bölgesindeki sosyal tesisleri sordu. Başkan Ercengiz ayrıca çok gururlu olduğunu ifade ederek bu durumu da “geçen süre içerisinde sadece Susamlıktan eleştirildim” diyerek özetledi.

 

Başkan’ın Susamlık Takıntısı Bakın Neymiş?

 

Bir süredir tartışma konusu olan Susamlık hususunda da Ak Partililerin “Başkanın Susamlık takıntısı ne” şeklindeki kafalarında oluşan soru işaretlerini de Başkan Ercengiz bakın neye bağladı. 10 yıl boyunca Susamlık tesislerine hiçbir yatırımın yapılmadığını ifade eden Başkan Ercengiz, yeni bir düzenleme için maliyet hesaplarının çok yüksek olduğunu söyledi. Buraya yapılması hedeflenen Otel Projesine dikkat çeken Ercengiz, “Bu alana Otel projesinin yapılacağını göz önünde bulundurduğumuzda, milletin parasını çarçur etmektense kapatmayı uygun bulduk” diyerek özetledi.

 

Bu da Başkan Ercengiz’in Ak Partililer ile ilgili kafasına takılanlar?

 

Bir diğer mesele ise ÇED Raporu konusunda da, yapılacak otel projesi ile ilgili bu belgenin istenmiyor olması. Bunun için Orman’dan ÇED raporu istenmediğine dair belge talep ettiklerini kaydeden Başkan Ali Orkun Ercengiz, henüz kendilerine cevap verilmediğine dikkat çekti. Bu kez kendisinin kafasında soru işaretleri oluştuğunu belirten Başkan Ercengiz, “Bizden önce öğreniyorlar. ÇED Raporu tıkanıyor ve anında bu açıklamalar yapılarak hesap soruluyor. Bizimde kafamıza takılan konu bu” dedi.

Burdurlular olarak yatırımların önünü açalım diyen Başkan Ercengiz, “Siyasi, ekonomik ve kültürel ayrışmalar bu ilin önünü tıkamamalı” dedi. Başkan önemli bir konu olan ‘Burdur Neden Gelişmiyor’ hususunu da ön yargılara ve Burdur’un gelişmesinden korkanlara bağladı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Unutulmuştu, yeniden başlattı

Unutulmuştu, yeniden başlattı