Realtime website statisticsRealtime website statistics

19 Ekim 2018 Cuma

  • 5,646 TL
  • 6,474 TL
  • 222,71 TL
  • 96.967

Süleyman Mutlu Hakim Karşısına Çıktı

Süleyman Mutlu Hakim Karşısına Çıktı

Duruşma'da Dikkat Çeken Hasan Kürklü Detaylar

15 Kasım 2017 Çarşamba 09:02 POLİS ADLİYE

25 Ekim 2016 yılında FETÖ/PDY Operasyonları kapsamında tutuklanarak ceza evine konulan ve 25 Ekim tarihinde de serbest bırakılan Bucak’ın AK Partili Belediye Başkanı Süleyman Mutlu'nun davası dün görüldü. Eşi Mine Mutlu ile birlikte Süleyman Mutlu Burdur Ağır Ceza Mahkemesinde Mehmet Ali Yüce başkanlığındaki mahkeme heyetinin sorularını cevapladı.

Terör örgütü üyesi değilim

Mahkemede heyetin sorularını yanıtlayan eski Başkan Mutlu, kendisi ile ilgili yapılan suçlamalarını kabul etmediğini ve hakkındaki tüm iddiaların asılsız olduğunu söyledi. Ben terör örgütü üyesi değilim diyen Mutlu, etkin pişmanlık yasasından yararlanmak ister misiniz sorusuna da HAYIR dedi. Mutlu, hata yapmadık diyerek, Reisi sevdik ve yolundan gittik dedi.

Duruşmada Kürklü konuşuldu

Duruşmaların devamında Mutlu'nun avukatı sayfalarda savunmayı heyete okudu. Savunma da ise dikkat çeken detay ise Burdur'un eski Valisi Hasan Kürklü ile ilgili iddia oldu. Yapılan savunmada Kürklü'nün FETÖ'cü olduğu kendileri sayesinde ortaya çıktığı söylendi.

Duruşma tarih attı

Savunmaları tek tek dinleyen Mahkeme Heyeti duruşmayı tanıkların dinlenmesi ve delillerin yeniden incelenmesi için 23 Ocak 2018 tarihine erteledi.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Bu Kez Yaşatmak İçin Mücadele Verildi

Bu Kez Yaşatmak İçin Mücadele Verildi