21 Mart 2019 Perşembe

  • 5,423 TL
  • 6,202 TL
  • 230,37 TL
  • 103.310

Jandarmadan Nefes Kesen Operasyonlar

Jandarmadan Nefes Kesen Operasyonlar

İki ay takip ettiler, suç üstü yakalandılar...

22 Mart 2018 Perşembe 12:00 POLİS ADLİYE

2 Ay Boyunca Takip Edildiler

 

Burdur İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan çalışmalarda; Yeşilova İlçesinde ikamet eden N.A.,N.Ç. ve C R. isimli şahısların uyuşturucu madde imal ve ticareti yaptıkları duyumunun alınması üzerine şahıslar yaklaşık (2) ay süresince takibe alındı.

 

Yapılan çalışmaların ardından adli makamlardan alınan arama kararı sonrası, Yeşilova İlçesinde ikamet eden şüpheli N.A.,N.Ç. ve C R. isimli şahıslara ait ev ve eklentilerinde, işyerlerinde ve araçlarında yapılan aramada; (83) gram kubar esrar, (4) adet uyuşturucu hap, (2) adet ruhsatsız av tüfeği, (1) adet kurusıkı tabanca, (1) adet kama ve (2) adet F serisi ABD Doları ele geçirilmiştir.

 

Yeşilova C. Savcısının talimatıyla ele geçirilen malzemelere el konulurken, şüpheli N.A.,N.Ç. ve C R. isimli şahıslar adli makamlara sevk edildi.

 

 

Suç üstü yakalandılar

 

İl Jandarma Komutanlığı tarafından Kültür ve tabiat varlıklarıın korumaya yönelik çalışmalar kapsamında, ilimiz merkeze bağlı Günalan Köyü'nde kaçak kazı yapan 4 kişi ve Çavdır İlçesi Söğüt Beldesi'nde serasında tarihi eser bulunduğu duyumu alınan bir kişi yakalandı.

 

Jandarma Ekipleri tarafından Adli makamlardan alınan arama kararına istinaden Çavdır Söğüt Beldesinde T. T. isimli şahsın ev, eklenti ve serasında yapılan aramada (1) adet Roma dönemine ait Mezar Steli ele geçirildi.

 

Günalan Köyü Leften Yaylası Bölgesinde bulunan l. Derece Sit Alanında icra edilen diğer bir operasyonda; R.K., M.Ş., M.Ö. ve M.A. isimli şüpheli şahıslar (1) adet hilti, (1) adet av tüfeği, (1) adet çekiç, (6) matkap ucu, (2) adet bıçak ve (26) adet av tüfeği fişeği ile birlikte izinsiz kazı yaptıkları bölgeden kaçmaya çalıştıkları esnada suçüstü yakalandılar.Şüpheliler hakkında yasal işlem yapılırken, ele geçirilen tarihi eser  ve kazı malzemlerine el konuldu.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Petek'ten Müjde; Bucak Pilot Bölge Seçildi

Petek'ten Müjde; Bucak Pilot Bölge Seçildi