09 Nisan 2020 Perşembe

İŞYERİNDE UYUŞTURUCU MADDE SATAN ŞAHSA BASKIN

İŞYERİNDE UYUŞTURUCU MADDE SATAN ŞAHSA BASKIN

.

02 Ocak 2020 Perşembe 16:41 POLİS ADLİYE

Bu kapsamdaBurdur İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından yürütülen çalışmalarda; İlimiz merkezinde işletmekte olduğu iş yerinde uyuşturucu/uyarıcı madde satışı yaptığı ve iş yerine gelen şahıslara uyuşturucu/uyarıcı madde temin ederek kullandırdığı yönünde bilgiler elde edilen şüpheli H.İ. isimli iş yeri sahibi takibe alınmıştır.

Yapılan çalışmalarında, şüpheli H.İ. isimli şahıstan uyuşturucu/uyarıcı madde satın alan ve bu şahsa ait iş yerinde kullanan 3 şahıs hakkında TCK 191. Maddesine Muhalefet (Kullanmak İçin Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek veya Bulundurmak), 1 şahıs hakkında ise TCK 188. Maddesine Muhalefet (Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti) suçu kapsamında işlem yapılmış, yapılan yakalamalarda toplam 8,27 gram metamfetamin maddesi ile uyuşturucu/uyarıcı madde kullanmaya yarayan çok sayıda aparat ele geçirilmiştir.

Ayrıca iş yeri sahibi H.İ. ve bu şahıstan uyuşturucu/uyarıcı madde satın aldığı anlaşılan İ.D. isimli şüpheli şahıs 29/12/2019 günü yapılan operasyonda yakalanmış, iş yerinde yapılan aramada; uyuşturucu/uyarıcı madde içiminde ve öğütmede kullanılan aparatlar ile H.İ. tarafından sobaya atıldığı anlaşılan yanık uyuşturucu/uyarıcı madde kalıntıları ele geçirilmiştir.

Yakalanan iki şüpheli şahıstan, işlemlerinin tamamlanmasına müteakip adli mercilere sevk edilen H.İ. isimli şahıs tutuklanmış, İ.D. isimli şahıs ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştır.
 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

BUTSO BAŞKANI YUSUF KEYİK; MOBİLYA SEKTÖRÜNDEKİ KDV İNDİRİMİ MORAL VERDİ

BUTSO BAŞKANI YUSUF KEYİK; MOBİLYA SEKTÖRÜNDEKİ KDV İNDİRİMİ MORAL VERDİ