09 Nisan 2020 Perşembe

DAEŞ'İN ÜST DÜZEY SORUMLUSU BURDUR'DA ÇIKTI

DAEŞ'İN ÜST DÜZEY SORUMLUSU BURDUR'DA ÇIKTI

Bağdadi’den Emir Alıyormuş

02 Ocak 2020 Perşembe 12:27 POLİS ADLİYE

DAEŞ'in yılbaşı ve öncesinde güvenlik güçlerine, halkın yoğun olarak bulunduğu alışveriş merkezlerine, eğlence yerlerine yılbaşı kutlaması nedeniyle kilise ve mabetlere yönelik eylem düzenleyebileceği bilgisine ulaşan güvenlik güçleri Burdur ve Hatay'da operasyonlar düzenledi. Eylem hazırlığında olduğu değerlendirilen terör örgütü DEAŞ üyesi 7 şüpheli yakalandı.

Jandarma İstihbarat Komutanlığı ve TEM Daire Başkanlığı koordinesinde Burdur ve Hatay İl Jandarma komutanlıkları tarafından yürütülen operasyonda DEAŞ’ın sözde üst düzey yöneticilerinden M.E. Burdur’da yakalandı. Bu kişiye bağlı olarak takip edilen örgüt üyeleri Y.A, H.A, M.A, F.E, H.A.K. ve A.B. ise Hatay’da gözaltına alındı.

Bağdadi’den emir alıyordu 

DEAŞ’ın sözde üst düzey yöneticisi olduğu belirtilen M.E’nin, 2013-2017 yılları arasında örgüt elebaşı Ebubekir el-Bağdadi’den direkt emirler aldığı, örgüt içerisindeki çocukların eğitimlerinden sorumlu olduğu, eğittiği çocuklardan görüşlerine uymayanları infaz ettirdiği, DEAŞ’lı çocukların eğitimleri için özel bir ekip kurduğu ve örgüt propagandası için video yayımlandığı, Bağdadi’nin öldürülmesinden dolayı Türkiye’de intikam eylemi yapmayı planladığı tespit edildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

İtaat Etmeyenlere Rahatta Yok

İtaat Etmeyenlere Rahatta Yok