20 Haziran 2018 Çarşamba

  • 4,745 TL
  • 5,497 TL
  • 194,91 TL
  • 94.437
SON DAKİKA

Çavdırlı Talihsiz Kızın Davası Sonuçlandı

Çavdırlı Talihsiz Kızın Davası Sonuçlandı

Kaçırıldıktan Sonra Trajedi Üzerine Trajedi Yaşanmıştı

10 Eylül 2017 Pazar 23:09 POLİS ADLİYE

Burdur Çavdır’da dört yıl önce evlilik vaadiyle kandırdıkları yüzde 60 zihinsel engelli 16 yaşındaki Emine Bakan’ı gece kulübü ve birahanelerde çalıştırıp alıkoydukları, 12 gün sonra da başka bir birahaneye götürürken trafik kazasında ölümüne neden oldukları iddia edilen 5 kişiden biri olarak sorumlu tutulan E.T. hakkında, tutuklama kararı verildi.

 

Burdur’un Çavdır ilçesinde 21 Ekim 2013’te babasının yanına gitmek üzere evden çıkan ve kendisinden bir daha haber alınamayan 16 yaşındaki engelli Emine Bakan için ailesinin başvurusu üzerine arama kararı çıkartılmış, genç kız 12 gün sonra Denizli’nin Baklan ilçesinde kaza yapan otomobilde hayatını kaybetmişti. Ailenin kız kaçırma, cinsel istismar ve hürriyetinden yoksun bırakma iddialarına ilişkin açılan davada görevsizlik kararı verilmesiyle aile hukuk mücadelesi vermeye devam etti. Ortaya yeni iddiaların atılmasıyla dava, Denizli 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesine alınmış ve yaşananlar Türkiye’de büyük infial uyandırmıştı. Kadın derneklerini de harekete geçiren olaylar esnasında mahkeme önünde dernek üyeleri pankart açarak talihsiz kadın için adalet istemişti.


Kazada şüpheli bir şekilde hayatını kaybeden zihinsel engelli Emine Bakan’ı kaçırdığı, alıkoyduğu, taksirle ölümüne neden oldukları ve çocuğu fuhşa sürüklediği ileri sürülerek E.T., E.D., B.A., Y.G. ve H.G. hakkında tekrar dava açıldı. Davanın 23 Mayıs’taki ikinci duruşması 19 Eylül’e ertelenirken, talimatların sonuçlarının beklenmesi ve yeni taleplerin alınması kararlaştırıldı.


Davaya müdahil olan Aile ve Sosyal Politikalar Denizli İl Müdürlüğü avukatının talep etmesi üzerine ara celse yapıldı. 24 Mayıs’taki ara celsede, davada tutuksuz yargılanan 5 kişiden biri olan ve Emine Bakan’ın kaçırılmasından sorumlu tutulan Erhan T. hakkında tutuklama kararı verildi. Denizli 4. Ağır Ceza Mahkemesi, ikinci duruşma sonrası yaptığı değerlendirmede Erhan T.’nin tutuklanmasına hükmetti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Kazaya İlk Koşan Özçelik Oldu!..

Kazaya İlk Koşan Özçelik Oldu!..