Realtime website statisticsRealtime website statistics

19 Ekim 2018 Cuma

  • 5,656 TL
  • 6,498 TL
  • 222,85 TL
  • 96.770

Burdur Jandarma ve Polisinden Nefes Kesen Operasyonlar

Burdur Jandarma ve Polisinden Nefes Kesen Operasyonlar

Burdur Jandarma ve Polisinden Nefes Kesen Operasyonlar

10 Kasım 2017 Cuma 17:26 POLİS ADLİYE

İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından yapılan çalışmalarda uyuşturucu ve uyarıcı madde satan 1, İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler tarafından yapılan çalışmalarda Yağma ve Kasten Yaralama olayına karışan 1, Küçükbaş Hayvan Hırsızlığı ve Kasten Yaralama olayına karışan 2 ve sosyal medya üzerinden PKK/KCK Terör Örgütünün propagandasını yapan 2 kişi güvenlik güçleri tarafından yakalandı. Toplam 4 farklı olayla ilgili yapılan çalışmalar sonucunda yakalanan 6 şüpheli şahıs çıkarıldıkları mahkemeler tarafından tutuklandı.

Evinde yetiştirdiği uyuşturucuyu satmaya kalktı

İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından uyuşturucu ve uyarıcı madde satan ve kullanan şahısların deşifresine yönelik yapılan çalışmalarda Büğdüz Köyünde ikamet eden B.M. isimli bir şahsın kendi imkanları ile yetiştirmiş olduğu hint kenevirini satmak için müşteri aradığı ve satışa hazır hale getirdiği uyuşturucuyu (esrar) evine yakın bir yerde gizlediği yönünde istihbari bilgiler elde edilmesi üzerine, takibe alınan B.M. isimli şüpheli şahıs, saklamış olduğu 15 bin 800 gr Esrar Maddesi ve 3 bin 600 gr Kenevir Tohumu ile birlikte yakalandı. Şüpheli şahıs yapılan işlemlerinin ardından çıkarılmış olduğu adli makamlarca tutuklandı.

Gasp ettiği parayı tarlaya gömmüş

İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler tarafından Çavdır Kızıllar köyünde ikamet eden S.A. isimli bir şahsın darp edilmek suretiyle üzerindeki paralarının yağmalandığı bilgisinin alınması üzerine olayının aydınlatılmasına yönelik çalışmalarda, olayın failinin Bayır mahallesinde ikamet eden M.T. isimli şahıs olduğu tespit edildi. Konu hakkında Gölhisar C.Savcılığına bilgi verilerek talimatları doğrultusunda şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alındı. Olayın şüphelisi M.T.’nin olay ile ilgili yapılan sorgulamasında S.A.’yı darp ederek üzerinde bulunan paraları aldığını, almış olduğu paraları ise Bayır mahallesinde bulunan dedesine ait tarlaya götürerek gömdüğü beyan etmesi üzerine,  bahse konu tarlaya gidilerek yer göstermesi yapılmış ve şüphelinin gösterdiği tarla içerisinde gömülü vaziyette mağdur S.A’ya ait (12.695 TL.) para ele geçirildi.  Olayın Faili M.T. yapılan işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

Çobanı vurup hayvanları aldılar

Diğer bir olayda Burdur ili Yeşilova ilçesi Işıklar köyü mülki sınırları içerisinde B.Y. isimli sahsın, küçükbaş hayvanlarını otlattığı esnada yanına gelen kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından av tüfeği ile omzundan ve bacak kısmından vurulmak suretiyle yaralandığı, sonrasında ise B.Y.’a ait 300 adet küçükbaş hayvanın (keçi) kaybolduğu, yapılan aramalar sonucu 165 adet küçükbaş hayvanın bulunduğu, 135 adet küçükbaş hayvanın şüpheliler tarafından çalındığı, ayrıca mağdur çobanın cep telefonunun gasp edildiği tespit edildi.

Hırsızlar Denizli'de Yakalandı

Olayın aydınlatılmasına yönelik İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler tarafından yapılan araştırmalarda olayın şüphelilerinin ve çalınan hayvanların Denizli ili Bozkurt ilçesi Çambaşı köyünde oldukları değerlendirilmiştir. Bunun üzerine Denizli İl Jandarma Komutanlığı ekipleri ile birlikte yapılan yardımlaşma ve işbirliği sonucu şüphelilerin bulundukları yer tespit edilerek, A.A. ve Y.Z. isimli şüpheli şahıslar, çalınan 135 adet küçükbaş hayvan keçi ve kasten yaralama olayında kullandıkları av tüfeği  ile birlikte yakalanarak gözaltına alınmışlardır. Yakalanan şüpheliler A.A. ve Y.Z. isimli şahıslar yapılan işlemlerinin ardından çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.

Örgüt Propagandası Yapan İşçiler Affedilmedi

Çavdır-Tefenni ilçeleri arasında bulunan Sulama Kanalı inşaatında çalışan T.G. ve D.A isimli şahısların Facebook Üzerinden  PKK/KCK Terör Örgütünün propagandasını yaptıklarının tespit edildiği diğer bir olayda, adı geçen şahıslar İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındılar. T.G. ve D.A isimli şahıslar işlemlerinin tamamlanmalarının ardından çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Atatürk, Aramızdan Ayrılışının 79. Yılında Törenle Anıldı

Atatürk, Aramızdan Ayrılışının 79. Yılında Törenle Anıldı