blog statisticsblog statistics

23 Nisan 2018 Pazartesi

  • 4,097 TL
  • 5,013 TL
  • 175,04 TL
  • 110.932
SON DAKİKA

Salep eylem planı hazırlandı

Salep eylem planı hazırlandı

Isparta’ya salep ormanları

02 Kasım 2016 Çarşamba 23:32 ISPARTA

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü (OGM) uygulamaya koyduğu “Salep Eylem Planı” ile ülke topraklarını salep fidanlarıyla buluşturuyor.

Salep Eylem Planı kapsamında salep ormanları tesis etmek için kendi fidanını kendi üreten Bakanlık, bu yıl içerisinde Isparta’da 5 bin adet salep soğanı ekimini gerçekleştirdi. Ekilen bu soğanlar yetiştirilerek önümüzdeki yıl toprakla buluşturulacak.

Isparta Orman Bölge Müdürlüğü sınırları içerisinde 2014 yılında 10 bin 600, 2015 yılında 15 bin 800 ve 2016 yılında da 20 bin dekar alanda envanter çalışması yapan ekipler, bu alanlardan salep için uygun olan yerlerde dikim gerçekleştirecek.

“Ormanlarımızı Saleple Donatacağız ve Köylülerimize Ek Gelir Sağlayacağız”

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, gelir getirici birçok tür için eylem planları hazırlayarak uygulama koyduklarını belirterek şunları söyledi:

“Biz ormanlarımızda vatandaşlarımıza gelir elde etmeleri için ne yapabiliriz diye düşündük ve birçok eylem planı hazırlayarak hayata geçirmeye başladık. Salep Eylem Planı da bu eylem planlarımızdan sadece biri. Salep üretimi için uygun olan Isparta bölgemizde de gerekli çalışmalara başladık. Ormanlarımızı saleple donatacağız ve köylülerimize ek gelir sağlayacağız. Bu yıl için 5 bin adet soğan ektik ve önümüzdeki yıl bunları toprakla buluşturacağız, Isparta’mıza hayırlı olsun.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 3 Yorum

07 Kasım 2016 Pazartesi 07:28

BURDUR-U KAYBEDİYORUZ FARINDAMISINIZ EYY YETKİLİ ARKADAŞLAR... BİRŞEYLER KAZANDIRMANIN ZAMANI GELMEDİMİ BURDURA??? KOLTUK TATLI DA AZDA KALKIP ETRAFA BAKSANIZ HE??

04 Kasım 2016 Cuma 09:26

ısparta bu çalışmaları yaparken bizim burdur lu yetkililer ne yapıyor, ne yapacak gülü, kilimi,organizeyi kaptırdıkları gibi bunuda kaptırırlar.

04 Kasım 2016 Cuma 06:56

vay anasina bucagin salap rekoltesinide ispartaya verin hepden burduru haritadan silin burdurda ne varsa hepsinin merkezi isparta yapin bir burdurlu olarak LANET EDIYORUM ISPARTAYA !!!! buda bizim burdurumuzun diyecegimiz ne varsa hepsini caliyor salep denince bucaak akla gelirdi simdi isparta vay anasina arkadas ne hirsizmis bu isparta yaaa burdurun tüm degerlerine sahip cikiyor korkarim yakinda BURDURUN KENDISINI SAHIPLENECEK !!!!!

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

GÖL YOKSA, GAZ VAR!..

GÖL YOKSA, GAZ VAR!..