Realtime website statisticsRealtime website statistics

19 Kasım 2018 Pazartesi

  • 5,334 TL
  • 6,099 TL
  • 209,82 TL
  • 93.616

Burdurlu'nun da İlk Tercihi MEDDEM Açıldı

Burdurlu'nun da İlk Tercihi MEDDEM Açıldı

Açılışa Özçelik'te Katıldı

01 Nisan 2017 Cumartesi 21:08 ISPARTA

Burdurlu vatandaşlarında ilk tercihi olan ve Isparta bir süre önce hasta kabulüne başlayan Özel Meddem Hastanesi, resmi açılışı yapıldı. Meddem Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. İbrahim Kapancı, Onkoloji Merkezi'nde radyoterapi ünitesinde hasta kabulüne başladıklarını belirtirken, tedavi gören hastaların yüzde 20'sinin şehir dışından geldiğini söyledi.

İstanbul yolu üzerinde bulunan Meddem Hastanesi'nin açılış törenine TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Süreyya Sadi Bilgiç, AK parti Milletvekili Said Yüce, AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, mesleki ve sivili toplumu kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

ONKOLOJİ'DE MERKEZ OLACAK

Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından konuşmayı Meddem Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. İbrahim Kapancı yaptı. 1997 yılında Yedişehitler mahallesinde bir polikliniği devralarak özel sektörde bu yolculuğa başladıklarını belirten Kapancı, "Burada 5 çalışanımız vardı. 1999 yılında Çarşı Polikliniğini hizmete soktuk.  2003 yılında çarşıda tıp merkezi binasını satın alıp 2004 yılında hizmet veremeye başladık 15 yataklı 2 ameliyathanemiz vardı. Tıp merkezimizin bahçesini satın alıp 2007 yılında Şifa Hastanesi olarak hizmet vermeye başladık. Bu hastane 35 yataklı 3 ameliyathanesi çalışan sayısı 120 olan hastanemizdi. Bugün de Meddem'i hizmete aldık. Bu hastane binamızı yamamazını sebebi çarşıdaki hastamızın küçük olması, yetersiz gelmesi. Toplamda 7 bin metrekare idi ve iyice dolmuştu. 2012 yılında yeni bir hastane inşaatı için arasa arayışına girdik. İşadamı Mustafa Çırak'ın yanına uğrayıp arsalarını satın almak istedik. Onlar arsa satmayacaklarını ama bu hastaneyi birlikte yapabileceklerini söyledi.Ardından projeyi yaparak 1 Nisan 2015 tarihinde başladığımız inşaatı 16 Ağustos 2016'da bitirdik. 2 aralık itibariyle de hastanede sağlık hizmeti vermeye başladık.  Burası 20 bin metrekare kapalı alan 3 bin araçlık otoparka sahip. 260 yatak kapasiteli bir hastane.  85 yoğun bakım yatağı 44 yenidoğan küvez. 2 adet tomografi cihazı aldık ki  anjyografi yapabilir konumdayız.  Hastanemizde özellikle kalp cerrahisinde tüm cerrahi işlemleri yapabilir konumdayız. Onkoloji Merkezi'nin hizmet açılması için girişimlerimizi yaptık. Şu anda radyo terapi ünitesi hizmete açıldı. Işın tedavisi hasta kabul etmeye başladı. Onkoloji Merkezi'nin cerrahi işlemlerini yapılabilmesi için yeni ekiple çalışmaya başladık. Ekibi güçlendirerek devam edeceğiz. Kemoterapi ve hasta takibi noktasında da Sağlık Bakanlığı'ndan başka bir bölümün ruhsatı gelecek ve onkoloji birimi devreye girecek" dedi .

BURASI BİR MARKADIR

Hastanene istihdam kaynağı açısından önemine değinen Kapancı, "Şu anda çalışan sayımız 430. Bu hastaneyi yapma amacımız tedavi için il dışına giden hastaları burada tutmaktı. Bu yatırımla Isparta'yı sağlık merkezi haline getirmeye katkı sağlamaktı.  Şu anda hastanemizde tedavi olan hastalarımızın yüzde 20'si il dışından geliyor. Burası gerçekten bir markadır" diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 3 Yorum

evet evet

04 Nisan 2017 Salı 11:53

burdura yapılcak olan yeni devlet hastanesine gitceme,kısa yoldan ıspartaya giderin daha uygun benim için.(not:kışla tarafında oturuyom.)burdurada özellikle kışla tarafına özel bir hastane yapılırsa varya,çok gözel olur.

Gerçekçi

03 Nisan 2017 Pazartesi 08:59

Isparta sağlık konusunda ne güzel işler yapıyor.Darısı Burdur'umuzun başına.Tabi buna başta siyasiler ön ayak olacak.Utanmadan sıkılmadan Isparta yatırımının açılışında geri planda kalıp açılış yapacağına kendi iline böyle bir eser kazandırki hepimiz mutlu olup seni alkışlayalım sn vekil....Böyle bir tablo benim zoruma gidiyor başkalarına bilemem....Yoksa Burdur daki yatırımlar bitti de sıra ısparta'yamı geldi...

Adile

02 Nisan 2017 Pazar 22:00

Burdurmuzdada böyle bir hastane olsa iyi olmazmı.Bizileri Isparta ve Antalya'ya mahkum etmeseler

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Bir Garip Yangın Hikayesi!..

Bir Garip Yangın Hikayesi!..