13 Kasım 2019 Çarşamba

Ümit Alagöz 4 Yılını Değerlendirdi

Ümit Alagöz 4 Yılını Değerlendirdi

İTTİFAK SÖYLENTİLERİNE SON DOKTAYI KOYDU

01 Ocak 2019 Salı 14:56 İLÇELER

Kanal 15 te yayınlanan Ayrıntı programına katılan Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz, Bilal Karasakal'ın sorularını yanıtladı. Dönemini değerlendiren Başkan Alagöz ayrıca ittifak ile ilgili konulara da açıklık getirdi.

Katıldığı programda belediye başkanlığının geçen 4 yılını değerlendiren Alagöz “ilk günden ne dediysek aynı düşünce ve uygulama ile 4 yılı geçirdik. Tefenni’de daha önceki ayrışmayı ve kutuplaşmayı ortadan kaldırıp vatandaşı birleştirerek ‘Biz’ kavramını oluşturduk” dedi.

“Bu birliktelikten sonra icraatlara başladık. Başlangıçtaki projelerimizi gerçekleştirebildiğime ailem bile inanmamıştı ama Allah’ın izniyle gerçekleştirdik. Yarım asırlık bir kültüre sahip Tefenni’yi yakışır hizmetleri 4 yıl boyunca kazandırmaya çalıştık, bizden önce alt yapının bir kısmı tamamlanmıştı.biz de altyapının kalan kısmını ve üst yapıyı bitirdik. Vatandaşın ayağını çamurdan kestik. İlçemize vizyon katan otogar ve Terasparkı kazandırdık.

 Bunu yansıra devletin gücünü vatandaşın mutluluğu ve refahı için TEBAŞ çiftçi için ucuz mazot projesini uyguladık. Amacımız burada esnafı bitirmek değil tam tersi piyasayı dengeleyerek vatandaşın bu ekonomik krizde uygun fiyata ihtiyaçlarını karşılayabilmesini sağlamaktır. Bu projeyle ülkemizde örnek olmak istedik.” diye sözlerine devam etti.

 “Çoğunu çiçek, böcekle uğraşıyor dediği yeşillendirme projelerineönem vererek Avrupa’daki şehir yaşam alanlarını yaşadığımız yerde uygulamaya çalıştım. Ayrıca seçilen her belediye başkanının mutlaka 6 ayda bir yurtdışına giderek kendilerine yeni ufuk kazandırmalılar” diye söyledi.

Hilal kent projesiyle durumu kötü olan vatandaşlara ev edindirebileceklerini söyleyen Alagöz TOKİ’de 300 bin TL’ye   mal edilen evler bizde 140 bin TL ile vatandaşa kazandırılacaktır.

  İttifak Yerelde Kesinlikle Yok

“Son yıllarda Burdur gündeminde yer alan konulara da değinen Alagöz “MHP geçmişi köklü bir partidir. Partimizi yerelde hiçbir şekilde pazarlık konusu olamayacağına ve bu konuda AK Parti kurmaylarıyla kesinlikle görüşülmesi söz konusu olmadığını ayrıca AK Parti tarafından da kendilerine ittifak sürecinde hiçbir şekilde görüşme taleplerinin gelmediğini ve görüşme sağlanmadığını” dile getirdi.

“Bir köşe yazısında otel odalarında görüşüldüğü söylenmiş. Bu gelişme de bir konferans sonrası tesadüf süreci bir ortam oluştuğu ancak hiçbir şekilde ittifak süreci ve Burdur’daki adaylar üzerinde bir değerlendirme yapılmamıştır. Genel başkanımız Dr. Devlet Bahçeli talimatları haricinde Burdur merkezde ittifak sürecinin yer olmayacağına tüm ilçeler ve Burdur merkezde aday çıkaracaklarını en yüksek oyu çıkaracaklarını” söyledi.

               

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Doğrusu Bu

03 Temmuz 2015 Cuma 07:39

Sn Vekil doğruları söylemiş.Siz haberi yapanlar haber için "zehir zemberek açıklamalar" diyerek safınızı baştan belli etmişsiniz.Size tavsiyem bu açıklamalarmı zehir zemderek yoksa seçimlerin arefesinde genel başkanının dahi haberi olmadan Kaçak saraydaki 17 25 'in gel demesi ile koşa koşa ona giden BAYKAL'ın hareketlerini görmeyen söylemeyenlermi zehir zemberek.....Ayrıca HDP baraj altında kalmaması için oy verenlerin MHP nin duruşu ile söz söylemeye heleki eleştirmeye hiç hakları yoktur.MHP Mert insanların partisidir.İlkerinden 46 yıldır taviz vermemiş ve bundan böyle vermeyi de düşünmemektedir.

İsmail ayiaytse1953

02 Temmuz 2015 Perşembe 17:56

Kendilerine oy vermeyecekler di. RTE alnın kara lekeli bastı Kılıçdaroğlu kellesini kopardı. Bunu anlamayan politika konuşmasında. Kılıçdaroğlu en büyük rakibini harcadı

Ah Dursun Ah

02 Temmuz 2015 Perşembe 13:07

Neymiş efendim Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde CHP, MHP’ye Sayın İhsanoğlunu teklif etmiş ve seçimlerde de desteklemiştir bu halde Meclis Başkanlığı seçimlerinde CHP neden Sayın İhsanoğlunu desteklememiş... başarısız olan bir kişi neden tekrar desteklensin... Ekmelettin seçimlerde boyunun ölçüsünü aldı siz daha neyin derdindesiniz. Gösterseydiniz ya Sayın Akşener'i Başkan adayı olarak. Hesap tutmadı dimi. MHP her zaman olduğu gibi yine AKP'ye çanak tutmuştur. hani AKP'den hesap soracaktınız, hani artık yeterdi... siz ancak seçmenin duygularıyla oynarsınız... Bahçeli'yi kendi deyimiyle gönderin gitsin... bu partiyi daha fazla küçültmeyin.

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Vali Şıldak Geceyi Sokaklarda Vatandaşlarla Geçirdi

Vali Şıldak Geceyi Sokaklarda Vatandaşlarla Geçirdi