02 Haziran 2020 Salı

NURİ ÖZBEK'TEN ZEHİR ZEMBEREK AÇIKLAMALAR

NURİ ÖZBEK'TEN ZEHİR ZEMBEREK AÇIKLAMALAR

.

25 Eylül 2019 Çarşamba 23:08 İLÇELER

Yeşilova İlçesinde eski ve yeni belediye başkanı arasındaki atışmalar durmak bilmiyor.  Yeni Başkan Mümtaş Şenel’in geçtiğimiz günlerde basında yer alan açıklamalarına binaen suskunluğunu bozdu.  İki CHP’li Başkan arasındaki atışmalar sertleşirken, Mevcut Başkan Şenel’in eski Başkan Özbek hakkındaki iddialara yanıt gecikmedi.

Yeşilova ilçesinde CHP’nin eski ve yeni durumundan, belediyenin eski ve yeni durumuna kadar, borçlardan neden Ak Parti’nin adayı İsmail Kavla’yı desteklediğine kadar her şeyi detayları ile anlatan Başkan Nuri Özbek, hedefine basını da almayı ihmal etmedi.

BASINIDA HEDEF ALDI

İnsanların kendi ile ilgili galayana getirildiğini söyleyen Özbek, hedefine basını da aldı.  Özbe, ufacık çocuklara “Hain, Hırsz Nuri” yazdırılmasına suskun kalamadığını söyleyerek, “Gazetelere para verip haber yaptıracak maddi gücümde yok. Muhtemelen bu yazının cevabını siz satılmış basına ödenen parayla yapılan haberden alacaksınız” dedi.


“Emekli Maaşımla Partiye sahip çıktım”

Özbek Yeşilova’da CHP’ye geldikten sonra sahip çıktığını ifade ederek, “Pasaj içinde ufacık bir dükkana sıkışmış koskaca bir parti, 90 yıllık çınar... Yürütmeye çalıştığım ilçe başkanlığım süresince ilk zamanlar bayramlarda Atamızın mozalesine çelenk koyacak bir ucundan tutacak üye bulamadım. Partiye insanları tekrar getirebilmek için toplantılar düzenledim , Emekli maaşımla kuru pastalar, içecekler aldım .Flamaları,bayrakları partinin parası gitmesin diye evime getirdim eşime yıkatıp ütülettim .Zamanla kendi binasını alan bir ilçe yönetimi yarattım .Tüm bu süreç sonunda belediye başkanlığına layık görüldüm” dedi.

“Kredi Kartımla Belediyeye Mazot Adım”

Belediye başkanlığına seçildikten sonra hesapların tamamına haciz geldiğini ifade eden Başkan Özbek, “Esnafa olan borçlardan dolayı veresiye hizmet alınacak kimse yoktu .O zaman kendi AKARYAKIT İSTASYONUMUZ olmadığı için bizden önceki dönemin mazot borcunu ödemediğimiz sürece araçlarımızı dolduramıyorduk.Kredi kartımla mazot borcunu ödeyip çöp arabalarını çalıştırdım.Mazot yoksa çöp toplanmaz ,mazot yoksa itfaiye yangına gidemez,mazot yoksa cenazeler bile nakledilmez” dedi.

BORÇ İDDİALARINI KABUL ETMEDİ

Belediyenin ödediği borçlarısıralayan Özbek, 8 milyon borç iddialarını da kabul etmedi. Özbek, “Önceki dönemlere ait tam 4 milyon borcu ödedim .Bizden önceki yaklaşık üç dönemin sgk borçlarını ödedim.Başkanlığımın sonuna doğru yaptığım hizmelerden 2 milyona yakın bir borç yaptım.Bu borç belediyenin yıllık bütçesi içinde önem arz edecek bir rakam değildi. Borçsuz belediyeyi bırakın vatandaşın %70 i borçlu bu ülkede. Bahsi geçen 8 milyon borç farazidir. Aksi ispatlanmadığı, belgelendirilmediği sürece yalandır, iftiradır”

ÖZBEK’E KİM 300 BİN LİRA TEKLİF ETTİ

Başkan Özbek’in açıklamalarında en ilginç bölüm ise kendisine bir partiden gelen teklifti. Özbek, “İlk başkanlığa aday olduğumda başka bir partiden aday olmam karşılığında şahsıma 300 bin lira teklif edildi ben partimi satmadım . 77 bin lira için onurunu ,gururunu satacak adam değilim” dedi ve zimmet ile ilgili iddialara da cevap verdi. Özbek, “Bahsi geçen 26.500 lira Belediye Halk Plajı Tesisi'nde satılan bir içecek firmasının teklifi olup karşılığında tesise yatırım yapılmıştır. Alınan fırın, bardak yıkama makinası vs gibi en büyük kısım da etrafının cam balkonla çevrilmesine harcandı. Yoksa o cam balkonu uzaylılar yapmadı . Şahsıma teslim edildiği öne sürülen ve 6 bin lirası eksik yatırıldığı iddia edilen 47.000 liranın benimle alakası yoktur.Personel tarafından sayılmış,teslim edilmiş ve yatırılmıştır. O parayı ne gördüm ne de dokundum. Konunun beninle hiç bir ilgisi yoktur.Ya sayılan para hatalı ya da yatıran kişi yanlış yatırdı bilmiyorum kimsenin günahını da almak istemem ama o ben değilim.Kim olduğu mahkemelerce açıklanacaktır” dedi.

 SON İSTEDİĞİM ADAY MÜMTAZ ŞENEL’Dİ

Açıklamalarının devamında neden İsmail Kavla’yı istediğini de açıklayan Nuri Özbek, “ Ön seçimden önce aday adaylarından birine gidip aday olacaksa çekileceğimi ona destek vereceğimi bile söyledim. Yok olmayacağım deyip oldu ve bölünen oy sayesinde M.Şenel birinci sıradan çıktı. Şahsen son istediğim aday da kendisiydi. Çünkü ben onun ne solculuğuna ne partizanlığına inanıyordum. Tam üç kere seçime girdik beraber. O her ön seçim günü Ankara’dan gelip aday oldu” diyerek, seçim sürecinde örgütün kendisine düşmanca tavırlar sergilediğini yapılacak hizmetler yerine şahsının suçlandığını söyledi. Özek, “Ben de buna karşılık en azından geçmişini bildiğim Yeşilova’nın evladı İsmail Kavla'ya destek verdim. Yerel yönetimde partiden çok şahıs önemlidir.Önceki dönemlerde chp den aday olup Yeşilova için tek çivi çakmayanları da gördük” şeklinde açıklamalar yaparak AKP’ye geçmedim dedi.  

ÖZBEK PARTİSİNE KIRGIN

“Memurluk hayatım boyunca CHPli olduğumu saklamadığım için 58 vilayete sürüldüm.Herkesten çok Chp li olmanın bedelini ödedim.O yüzden atılsak da gitmeyiz” diyen Özbek, “Partimi satmadım, zimmetime tek kuruş geçirmedim,kimseye kötülük yapmadım,maaşıma kadar vatandaşa harcadım,parke taşsız sokak bırakmadım,dükkanlar yaptım,benzin istasyonu yaptım,kapalı pazar yeri yaptım,Kar edip övündüğünüz gölü tanıttım.Tüm bunlara karşılık ''Hain,hırsız Nuri '' olacaksam ve partimden ihraç edileceksem de Emin Çölaşan'dan bir cümle eder giderim ''Kovulduk ey halkım unutma bizi...'' şeklinde açıklamalarda bulundu. Özbek ayrıca Ak Partili avukat konusunda da “

Avukatım Akp li evet çünkü bundan önce 3 avukatım da CHPliydi. Hepsi düşman oldu. Kime güvenmeliydim ? Mehmet beyin AKP li olması değil işini iyi yapması benim için önemli olan” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

BURDUR ve İLÇELERİN TYP SONUÇLARI

BURDUR ve İLÇELERİN TYP SONUÇLARI