25 Ağustos 2019 Pazar

  • 5,759 TL
  • 6,417 TL
  • 281,81 TL
  • 97.149

Hasan Güraksu Bucak Siyaset Kulislerini Yazdı

Hasan Güraksu Bucak Siyaset Kulislerini Yazdı

.

04 Kasım 2018 Pazar 15:03 İLÇELER

Bucak’ta hareketli kulisler

Bucak İlçesinin Burdur siyasetinde yerini hatırlatmama gerek yok. Burdur’un en büyük ilçe4si Bucak’ta neler oluyor. Partilerin adayları kim, kim kimin adayı , kimler güçlü nabız tuttuk.İşte detaylar;

Ak Parti ile başlayalım. İlçe Tarım Müdürü Ahmet Gönenç ve İlçe Başkanı Adem Şengül’ün aday adaylığı kesin. Bir yerel internet sitesinde birçok aday adayının ismi geçse de bu iki isim dışında eski Belediye Başkanı Süleyman Mutlu’nun aday olup olmayacağını devam eden mahkeme süreci belirleyecek. Geçmiş dönem Milletvekili Reşat Petek’e yakın bir kitle  geçmiş dönem MHP Milletvekili Alparslan Dursun’a Belediye Başkanımız ol  teklifini götürdü. Ancak Dursun bu teklifi kibarca geri çevirdi.

Ak Partide Menzil Tarikatı

Ak Parti kulislerine göre menzil tarikatının desteğini alan İlçe Tarım Müdürü Ahmet Gönenç’e en büyük desteğin Milletvekili Yasin Uğur’un verdiği öne sürülüyor. Diğer Milletvekili Bayram Özçelik’in Süleyman Mutlu’nun mahkeme sürecine dayalı onu desteklediği, eğer Mutlu’nun mahkemede aklanması gecikirse hangi adayı destekleyeceği ise belirsizliğini koruyor.

Bucak’ta Karşı Karşıya Gelebilerler

Ak Parti adaylarında sürekli birliktelik mesajı veren Bayram Özçelik ve onun gölgesinde kaldığı dile getirilen Milletvekili Yasin Uğur’un aday belirleme de şimdilik karşı karşıya kaldıklarını söylemek yalan olmaz.

Şengül’ün Tabanda Karşılığı Görülüyor

Adem Şengül isminin Ak Parti tabanında karşılık bulacak bir isim olduğunu belirtmekte fayda var. Görüşlerini aldığım Şengül " biz bütün kesimlere saygı duyan onların görüşlerine değer veren bir politika izledik. Her iki vekile, genel merkez ve kamuoyu aktörlerine sıcak bir adayım" şeklinde görüş bildirdi.

Genel Merkez Ciddi Çalışıyor

Ahmet Gönenç’i yıllardır tanırım. Uzun süre Ağlasun ilçesinde, bir 10 yıldır da Bucak’ta idarecilik yapıyor. Tarikat bağlantısını bilmem ancak sevilen bir isim.  Adem Şengül’de her kesimle diyalog içinde olan etkili bir isim. İlerleyen süreçte bakıp göreceğiz hangi adayın şansı yüksek, tabanda karşılık bulan isim. Milletvekillerinin adayları olsa da Ak Parti Genel Merkezi ciddi kamuoyu araştırmaları, tebdili kıyafetle halkın içine girerek aday sorgulaması yapıyor. İlerleyen süreçte kulisleri vermeyi sürdüreceğiz.

İYİ Parti’de Alparslan Dursun

Bucak İyi Parti’de ismi çok konuşulan isim 25. dönem Millevekili Alparslan Dursun.  Ak Parti’nin teklifini geri çeviren Dursun’un adaylığına kesin gözle bakılıyor. İyi Parti İlçe yönetiminin de desteğini aldığı öğrenilen Dursun’un karşısına şimdilik aday adayı yok.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Okur Yazar

13 Mayıs 2015 Çarşamba 20:36

Sayın Başbakan el atın Burdur merkezini Bucak'a taşıyın da hepimiz kurtulallım..

ahmet kural

13 Mayıs 2015 Çarşamba 08:15

Geçenlerde hızlı tren yapılırsa ya Bucaktan geçer ya da Isparta'dan demiştim. O zaman "Burdur senin gibiler yüzünden gelişemiyor"cular tepki göstermişti. Buyrun...

Bucaklı

13 Mayıs 2015 Çarşamba 08:56

Av. Alparslan dursun bucak milletvekili olacaktır dün Kalabalık bugün konuşulmuyor bile her seçim ak partiye verdim ama artık yeter bucak 3 0 yapmalı gercekten Reşat petek Hakkını helal etsin artık

uygur

12 Mayıs 2015 Salı 23:42

ne güzel bir manzara. 3 partinin ilk adayi da bucak tan. Gerçi orası da burdur. El sallayani alkışlıyoruz.

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Başkan Ali Orkun Ercengiz'den Halk Günü

Başkan Ali Orkun Ercengiz'den Halk Günü